В Україні відновила роботу майже половина туроператорів

  • 17:16
  • 22.09.2022
2770407

З початку літа в Україні почали поступово відновлювати діяльність туристичні компанії, що спеціалізуються на внутрішніх мандрівках.

Про це сказала голова Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ) Мар'яна Олеськів у коментарі для РБК-Україна.

– Якщо порівнювати з минулим роком, то можна сказати, що ринок туроператорів, діяльність яких стосується організації подорожей Україною, відновив свою роботу десь на 20–50%, – зазначила вона.

За даними Олеськів, якщо порівняти кількість ліцензій, які ДАРТ видало станом на 31 січня 2021 року, з даними за 1 вересня 2022 року, то кількість туроператорів, які займаються виключно організацією внутрішніх подорожей, залишилася незмінною – 363 компанії. А ось кількість туроператорів, так званого «змішаного типу», які займаються як організацією внутрішніх, так і закордонних подорожей, дещо зросла: з 2 486 до 2 499 компаній.

Очільник відомства нагадала, що за перші шість місяців 2022 року було зафіксовано спад надходжень до держбюджету від діяльності туроператорів – на 21%. Компанії сплатили за перше півріччя 2022 року лише 83 млн гривень податків, тоді як за аналогічний період у 2021 році від них у держскарбницю надійшло 106 млн грн.

– Поки що складно сказати, скільки туроператорів, які працюють на внутрішньому ринку, припинили свою діяльність. Точну кількість ми зможемо визначити лише на початку наступного року – за звітною документацією компаній. І все ж таки хочу зазначити, що українці потроху почали дозволяти собі короткі подорожі країною з метою перезавантаження для того, щоб зберігати працездатність і психологічний спокій. І це дозволяє туроператорам, які займаються організацією подорожей Україною, відновлювати свою роботу, – додала Мар'яна Олеськів.

Нагадаємо, у ніч проти четверга, 22 вересня, російські окупанти вдарили по Миколаєву. Під обстрілом опинилися різні райони міста.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

2 жовтня 2022
1 жовтня 2022