Київ готує пропозиції щодо репарацій - Guardian

  • 09:35
  • 19.09.2022
2769296

Україна має намір запропонувати союзникам проголосувати на Генасамблеї ООН резолюцію про конфіскацію російських активів як репарації за розв'язану війну.

Про це пише The Guardian.

– Україна виступить із пропозицією про створення міжнародного компенсаційного механізму, на підставі якого можна буде конфіскувати заморожені російські активи, - йдеться у повідомленні.

За даними джерел видання, високопосадовці Мін'юсту України вже обговорювали це питання в Лондоні з керівництвом МЗС Великобританії.

Крім того, подібні дискусії проводились українською стороною з колегами у Німеччині, Франції та іншими країнами ЄС, а також із помічником міністра фінансів США Елізабет Розенберг.

Як нагадало видання, раніше глава Мінфіну США Джанет Йеллен заявляла, що чинне в країні законодавство не дозволяє Вашингтону стягнути репарації з РФ, оскільки Сполучені Штати не є учасником війни.

Репарації були підтримані у спільній заяві міністрів фінансів Естонії, Латвії, Литви та Словаччини. Ліз Трасс як міністр закордонних справ висловила принципову підтримку цієї ідеї.

Санкційне законодавство Великобританії та Європи дозволяє державам заморожувати активи російського Центробанку та деяких олігархів, але не передбачає перманентний арешт, не кажучи вже про їхню односторонню передачу до фонду відновлення України.

Раніше міністр юстиції Денис Малюська заявив, що країни Заходу дали попередню усну згоду на передачу Україні російських золотовалютних резервів, заморожених за кордоном. За словами Малюськи, механізм передбачатиме укладання відкритого для підписання міжнародного договору, який зніматиме суверенний імунітет з активів РФ і передаватиме їх Україні.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

5 грудня 2022