Україна планує звільнити Херсон до кінця року, – Марченко

  • 13:56
  • 10.08.2022
d3f2757-marchenko1690

Україна планує деокупувати Херсон та завершити активну фазу війни до кінця року.

Про це генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко розповыв в інтерв'ю РБК-Україна.

– Херсон – 100%. Тобто звільнення Херсона та закінчення активної фази ведення війни, а потім уже відбуватимуться якісь локальніші військові дії. Але до кінця року ми маємо закінчити основну фазу цієї війни, – сказав Марченко.

Марченко не зміг назвати якихось конкретних термінів, коли розпочнеться українська наступальна операція на Херсонщині, але просив херсонців «трохи потерпіти». За його словами, «це буде не так довго, як усі очікують, це буде швидко».

Він також упевнений, що окупанти на Херсонщині не зможуть провести свої псевдореферендуми за приєднання до Росії, оскільки «херсонці дуже проукраїнськи налаштовані і опираютьс».

За словами Марченка, зараз західна допомога Україні надходить маленькими партіями, і це дуже ускладнює проведення контрнаступу. Але він вважає, як тільки Україна отримає повний пакет цієї допомоги, то наступ буде «дуже швидким»:

– Я не хотів би братися за прогнози. Але якщо в нас буде та кількість озброєння, яка нам була обіцяна, яка нам потрібна, то, думаю, навесні наступного року ми святкуватимемо перемогу.

Збройні сили України 8 серпня завдали удару по Антонівському і Каховському мостах в Херсонській області. Після цього з окупованого Херсону почали вивозити родини російських військових.

Нагадаємо, що російські окупанти вимагають у херсонців платити їм за комунальні послуги, зокрема, за енергоносії, які надає Україна.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

1 жовтня 2022
30 вересня 2022