У Миколаєві шість нових об’єктів культурної спадщини візьмуть на облік

  • 10:20
  • 18.04.2026
672670434_1255461580102615_9103273580704587481_n

У Миколаєві триває робота з виявлення та збереження об’єктів культурної спадщини. Відділ охорони культурної спадщини управління з питань культури та охорони культурної спадщини міськради вже опрацював шість нових об’єктів, які планують взяти на облік. Про це розповів начальник управління Юрій Любаров під час прямого етеру.

До переліку увійшли три пам’ятники: В’ячеславу Чорноволу, Героям Небесної Сотні та «Скорботний янгол Чорнобиля». Окрім цього, вперше за ініціативи містян і управління подано на облік три мозаїчні панно. Вони розташовані на будівлі обласного палацу культури, на вулиці Захисників Миколаєва (панно «Сонячна») та на будівлі Інституту імпульсних технологій на проспекті Богоявленському (панно «Україна»).

«Панно у гарному стані, майже повністю збереглися і є сенс брати їх на облік, щоб це були об'єкти культурної спадщини. Це дозволить міській раді та державі охороняти їх від руйнування та роботи все для їх відновлення, якщо вони потребуватимуть цього», - сказав Юрій Любаров.

Всі необхідні документи по цих об'єктах вже сформовані і передані в управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА для подальшого розгляду.

Новини

20 квітня 2026
19 квітня 2026
18 квітня 2026