У Миколаєві ветеранка морської піхоти відкрила центр розвитку та реабілітації дітей

  • 11:21
  • 09.03.2026
1920_16482_Bzm3iLpex7

У Миколаєві ветеранка Вікторія Заводськова відкрила центр дитячого здоров’я та розвитку. Тут фахівці допомагатимуть дітям з особливостями розвитку, а також надаватимуть психологічну підтримку військовослужбовцям.

Детальніше про це колишня військова розповіла Суспільному.

Дев’ять років ветеранка служила у 36-й окремій бригаді морської піхоти. Після народження дитини вирішила залишити військо та змінити професію.

"До народження дитини я була повністю віддана службі: їздила на ротації, їздила туди, куди відправляли. Після народження дитини я зрозуміла, що хочу займатися чимось іншим. Поки я була в декреті, ми отримали другу вищу освіту — і я, і чоловік, — і почали розвиватися саме в реабілітації, в плаванні. Після декрету я вийшла знову до військової частини", — каже вона.

"Я у формі вибігала з рюкзачком, з медичною формою виходила, робила дитині домашній патронаж і поверталася назад на службу. Було важко, і тому ми прийняли рішення, що треба йти з армії. Що тут я буду більш корисна, ніж у війську".

Жінка каже, на їхнє з чоловіком рішення вплинули важкі пологи, після яких дитині знадобилася реабілітація.

"Перші роки ми займалися плаванням, але під час цих занять зрозуміли, що дуже багато дітей потребують особливого догляду і мають особливості розвитку. Ми пішли вчитися в інститут, закінчили магістратуру за спеціальностями "фізична терапія", "ерготерапія", "фізична реабілітація" та проходили різні курси, щоб займатися реабілітацією у воді", — розповідає жінка.

Згодом подружжя вирішило відкрити власний центр дитячого здоров’я та розвитку та виграли гранти на розвиток власної справи, каже чоловік Вікторії Михайло.

"Цей центр розрахований для дітей, щоби на ранній стадії виявляти ознаки аутизму, рухові проблеми, проводити корекцію рухового розвитку — щоб можна було виявляти, якщо є якісь відхилення".

У центрі облаштували сенсорну кімнату, кабінети лікувальної фізкультури та сенсорної інтеграції, простір для занять із логопедом, дефектологом і психологом, а також масажний кабінет. Тут планують допомагати і військовим.

"Військовим будемо надавати послуги психолога. Тобто це підтримка після травм, контузій, а також на розслаблення для тих, хто погано почувається в плані сну чи не може контролювати свої емоції. Це все спрямовано якраз на розслаблення нашої нервової системи", — каже Вікторія.

На відкриття центру прийшли і родини, які раніше відвідували заняття Вікторії та Михайла.

"Вважаю, що це дуже круто в наш час. Допомога діткам дуже актуальна, і я сподіваюся, що цей заклад принесе лише радість, здоров'я і позитивні моменти як діткам, так і їхнім батькам", — поділилася враженнями одна з відвідувачок Тетяна.

За словами подружжя, у центрі планують і надалі розширювати програми реабілітації та допомоги дітям.

Новини

9 березня 2026
8 березня 2026
7 березня 2026