Центральний районний суд Миколаєва засудив до понад 5 років ув'язнення двох чоловіків, які викрали велосипед зі сходового майданчика дев’ятиповерхового будинку. Один із фігурантів також вчинив крадіжку ноутбука з магазину.
Про це йдеться у вироку суду.
За матеріалами справи, один із обвинувачених 11 лютого 2025 року, перебуваючи у магазині на вулиці 3-й Слобідській, взяв зі стелажа ноутбук Lenovo вартістю 13 тисяч гривень. Скориставшись тим, що у приміщенні було багато людей, він поклав ноутбук до пакета та вийшов з магазину, не розрахувавшись. Згодом техніку продав, а виручені кошти витратив на власний розсуд.
Крім того, 13 березня того ж року зловмисник спільно зі знайомим зайшли до під’їзду будинку на вулиці Колодязній, де проживає його товариш. На сходовому майданчику вони помітили велосипед марки "Stern Travel 20", з якого зняли замок. Після цього спустили його ліфтом на перший поверх та згодом продали за 5 тисяч 099 гривень.
У суді обидва обвинувачені свою провину визнали. Один із них розповів, що у березні вони прогулювалися містом, і під час прогулянки виник умисел викрасти велосипед. Також він підтвердив крадіжку ноутбука в магазині, зазначивши, що скористався великою кількістю людей у приміщенні. Інший обвинувачений підтвердив свою участь у викраденні велосипеда та просив суворо його не карати.
Суд, врахувавши відшкодування шкоди, повне визнання вини, щире каяття, а також те, що обидва раніше судимі, визнав їх винними за ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану), призначивши 5 років 6 місяців ув’язнення. Одного з них також оштрафували на 850 гривень.
