Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич коментуючи те, що новий директор "Миколаївпастранс" перебуває у базі "Миротворець" через відвідування окупованих території заявив, що поїздки на тимчасово окуповані території до 2022 року були поширеною практикою, зокрема серед високопосадовців.
Про це він сказав на початку апаратної наради 2 лютого, коли представляв нових директорів двох міських підприємств "Миколаївводоканал" та "Миколаївпастранс", передає ПН.
Як відомо, депутат Миколаївської міської ради Андрій Єрмолаєв заявив, що новий директор комунального підприємства “Миколаївпастранс” Дмитро Даніленко фігурує у списках сайту “Миротворець”.
Міський голова наголосив, що обидва новопризначені керівники раніше працювали в Маріуполі та на момент повномасштабного вторгнення перебували у місті, яке нині залишається окупованим.
— Так сталося, що обидва з цих нових директорів працювали на підприємствах в місті Маріуполь. Всі ми з вами читали нещодавно, не назову інакше як "висер" пана Єрмолаєва, який є нашим з вами колегою. Який зараз обіймає посаду директора департаменту боротьби з корупцією, внутрішнього аудиту і так далі, який написав, що ось так і так призначили директора, який в базі "Миротворець", перетинав кордон України дев'ять разів, знаходячись там на окупованій території. Ми ж тут всі з вами разом, можемо казати з вами, як є. У нас є деякі високопосадовці, на різних посадах, які також знаходилися на окупованих територіях, перетинали кордон і так далі, – розповів Сєнкевич.
Він підкреслив, що після початку повномасштабної війни обидва керівники прийняли рішення залишити Маріуполь, виїхали за кордон, однак згодом повернулися в Україну.
— Власне, обидва ці пана, яких сьогодні було призначено, вони знаходились на момент повномасштабного вторгнення на території міста Маріуполь, який сьогодні знаходиться досі в окупації. Вони виходили з цього міста і вони прийняли за себе рішення, що вони не хочуть жити на окупованій території Російською Федерацією. Вони виїхали за кордон, а після цього повернулися, знову ж таки, в Україну. Маючи всі можливості, вони не залишились за кордоном, а прийняли рішення, повернулися і працюють сьогодні в місті Миколаїв, – наголосив мер.
Окремо Сєнкевич зупинився на діяльності Дмитра Даніленка, зазначивши, що з 2023 року той очолював транспортний підрозділ Миколаївської ТЕЦ. На нараді був присутній директор Миколаївської ТЕЦ Дмитро Мирошниченко, який позитивно оцінив роботу Даніленка на попередній посаді.
Далі Сєнкевич заявив, що вважає неприпустимим публічне цькування людей та, за його словами, "приватизацію права на патріотизм". Він додав, що на окупованих територіях залишається багато українців, які з різних причин не можуть виїхати.
— Я вважаю, що неприпустимо приватизувати право на патріотизм. Люди, які виставляють себе там патріотами, які стигматизують інших людей з приводу місця їх проживання, це неприпустимо сьогодні в Україні. Люди, які прийняли рішення, що вони хочуть жити в державі під назвою Україна, потребують підтримки і ми повинні їм надавати додаткову підтримку. Дуже часто я помічаю, що люди, які кричать про те, що ми повинні боротися за кожен метр нашої з вами землі, дуже часто кажуть про різних сєпарів, про різних там людей, які там проживали на цих територіях, так співпадає. Моя особиста позиція: ми сьогодні боремося за наші окуповані території. На них залишаються велика кількість громадян України, які досі там проживають і не можуть покинути цю територію в силу тих чи інших причин. В когось батько чи матір, і там не можуть їх вивести, бо вони лежачі. Хтось іще з якихось причин. Ми з вами кажемо про те, що ми повинні повернути наші території. А це означає, що разом з ними повернуться і ті люди, які зараз знаходяться там, – зауважив міський голова.
Він також заявив, що українське суспільство не має ділити громадян на "правильних" і "неправильних", оскільки країна має залишатися єдиною не лише на словах.
— Чи будемо ми з вами їх ділити на сорти? Чи будемо ми з вами казати: "Оці правильні українці, а ці — ні". Ні, цього не повинно бути. Бо ми повинні бути єдиною державою не просто на словах і в лозунгах. Країна єдина, неподільна, соборна. Ми повинні з вами припинити цей побутовий сепаратизм кожний в своєму житті, – наголосив Сєнкевич.
На завершення міський голова закликав підтримувати керівників комунальних підприємств та зосередитися на поточних завданнях міста.
— Тому я прошу вас підтримувати наших керівників підприємств, надавати їм всебічну допомогу. І коли ви чуєте в своїх там розмовах, там той, а там той, а там той сєпар, чи той був на окупованій території, ми повинні припиняти ці розмови і робити свою справу: підтримувати Збройні сили, говорити про те, що у нас Україна є територією неподільною в межах 1991 року. І всі люди, які сьогодні знаходяться і вимушені там жити на окупованих територіях, що ми їх повинні повернути і повинні з ними працювати і жити як з громадянами України. Всі, хто бажає жити в Росії, вони при деокупації, повірте мені, поїдуть в Росію. Впевнений. Всі, хто хотів в Росію, вони вже там живуть. Наша з вами задача займатися розвитком міста Миколаєва. Наша з вами задача робити все для того, щоб Збройні сили України перемогли в цій війні, для того, щоб Україна перемогла в цій війні. Яка буде перемога? Ми побачимо, я сподіваюсь, найближчим часом. Не думаю, що вона буде така, як ми отримали в Другу світову війну, але це все питання, як то кажуть, майбутнє. Ми з вами працюємо сьогодення. Сьогодення від нас вимагає роботи базових потреб в місті Миколаїв. Вода, тепло, транспорт і все, що пов'язано з забезпеченням життєдіяльності міста, – підсумував мер.
В пресслужбі мерії в коменатрі ПН додали, що Дмитро Даніленко у 2023 році проходив поліграф та перевірку СБУ і питань до нього не виникло.
