
Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич розповів, що у боротьбі з корупцією в місті вважає головним не кадрові, а системні зміни, які унеможливлюють зловживання посадовців.
Про це він сказав у коментарі кореспондентці «МикВісті» під Конференції з відновлення України у Римі, коментуючи корупційний скандал на комунальному підприємстві ГДМБ (Госпрозрахункова дільниця механізації будівництва).
Зокрема місто співпрацює з міжнародними аудиторами — Deloitte, PricewaterhouseCoopers та Ernst & Young — для впровадження антикорупційних інструментів на великих комунальних підприємствах. У подальшому ці практики планують застосовувати й на менших підприємствах.
— Корупція у першу чергу не повинна мати системний характер. Тобто ми повинні прибрати всі можливості, щоб люди, які бажали заробити легких грошей, не мали їх. Сьогодні ми проводимо такі системні дії на великих підприємствах за участі організацій Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young. Надалі ми плануємо впроваджувати ці практики і на менші підприємства. А також впроваджувати нові антикорупційні практики, внутрішній аудит, контроль закупівель, щоб унеможливити ці дії для будь-кого, хто має таке бажання, — каже Олександр Сєнкевич.
Мер також додав, що Миколаїв посів 5 місце в рейтингу прозорості міст України за версією Transparency International Ukraine і зазначив, що в наступному році Миколаїв планує увійти до трійки лідерів.
— При цьому, Миколаїв не може все відкривати, бо ми у зоні бойових дій. Будемо працювати, щоб вийти у першу трійку в наступному році. Наша задача все зробити максимально відкритим, прозорим, доступним, щоб журналісти, правоохоронні органи і небайдужі громадяни могли подивитись, а далі вже будемо відпрацьовувати із правоохоронцями ми стосовно тих подій, — додав мер.
За словами міського голови, про випадки, повʼязані із корупцією, знають і всі міжнародні партнери, які також тримають це на своєму контролі.