
Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім спростував інформацію про те, що російські військові, які перебувають на окупованій Кінбурнській косі готуються до активних штурмових дій.
Про це він заявив в ефірі "Апостроф TV".
За словами Віталія Кіма на зазначеному напрямку не спостерігається поновлення і активізація наступальних дій.
— Я буду про це спокійно казати, не відбувається там підготовка. Вони періодично намагаються (висаджуватися на островах, - ПН), але наші Сили оборони цьому протидіють. І якщо зовсім по-чесному, то вони перекидують війська з нашого напрямку на більш "гарячий", щоб там створити собі якісь умови. Тому ця інформація не відповідає дійсності, – запевнив він.
Також очільник Миколаївської ОВА зазначив, що військові контролюють та моніторять ситуацію на цьому напрямку. За його словами, підготовка до якихось активних бойових дій займає пару місяців, але зараз цього не відбувається. До того ж, Кім додав, що в окупантів на Кінбурнській косі майже не залишилось човнів, бо їх потопили ЗСУ.
При цьому Віталій Кім вважає, що у росіян вже немає планів по захвату Миколаєва, хіба що для використання міста, як наземного переходу до Одещини. Він зауважив, що Миколаївщина майже на 100% відбила регіон від російської навали на початку повномасштабного вторгнення, до того ж росіяни зрозуміли, що місцеве населення їх тут не чекає і не вважає дружньою країною.
— Ми бачимо, що Миколаївщина, як і Херсонщина не дуже їм потрібні. Вони нічого не роблять на окупованих територіях, лише крадуть. Немає ніяких довгострокових планів, не йдеться про відновлення на окупованих територіях. Це буферна сіра зона перед реальною росією. Тобто частина окупованої Херсонщини вже є цією сірою зоною, тому я вважаю, що стратегічно – ні (ми їм не потрібні, - ПН), як шлях – так, – резюмував він.