
У середу, 9 квітня, члени виконавчого комітету Миколаївської міської ради погодили демонтаж десяти тимчасових споруд на території міста, які встановлені незаконно та псують зовнішній вигляд Миколаєва.
Про це повідомляє «Шиповник».
Заступник директора департаменту - начальник управління містобудування департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради Інна Єрентюк повідомила, що йдеться про пʼять кіосків, три платіжних термінали та два боксери.
— Платіжні термінали та боксери розміщені по вулиці Соборній, мають неохайний вигляд і без документів землекористування, псують зовнішній вигляд центральної частини міста і взагалі не повинні там розміщуватись. По всім спорудам було здійснено перевірку документів, зовнішнього вигляду та складено відповідні акти про порушення. Власникам, які були відомі, було направлено листи-попередження, але власними силами їх не прибрали. Також була скарга від мешканців по ФОП Слюсаренко щодо павільйону з літнім майданчиком, на тому місці мешканцями висаджено в минулому році сквер власними силами, тому ми зреагували на скаргу: документів немає, паспортів-привʼязок теж немає, тому пропоную затвердити ці рішення, – повідомила вона.
Зокрема, йдеться про наступні обʼєкти:
– два кіоски поблизу магазину по проспекту Центральному, 25-а у Заводському районі;
– торговельний павільйон з літнім майданчиком по вулиці Сухопутних Військ України ріг вулиці Східної у Центральному районі;
– кіоск ромбовидної форми поблизу житлового будинку № 58 по проспекту Миру в Інгульському районі;
– кіоск з написом "Кофе с собой" поблизу житлового будинку № 58 по проспекту Миру в Інгульському районі;
– платіжний термінал, розташований по вулиці Соборній ріг вулиці Спаської у Центральному районі;
– платіжний термінал, розташований по вулці Соборній ріг вулиці Великої Морської у Центральному районі;
– платіжний термінал, розташований по вулиці Соборній ріг вулиці Павла Скоропадського у Центральному районі;
– "боксер", розташований по вулиці Соборній ріг вулиці Спаської у Центральному районі;
– "боксер", розташований по вувиці Соборній ріг вулиці Павла Скоропадського у Центральному районі.
Член виконкому Андрій Стахурський поцікавився, чи відшкодовують власники цих споруд міській раді витрати на демонтаж. В юридичному департаменті відмітили, що зазвичай 90% власників споруд встановити не вдається, відповідно і нікому предʼявляти вимоги на компенсацію витрат. А щодо тих споруд, де власників вдалось встановити, то інформації у юридичного департамента немає, адже демонтажем займаються комунальні підприємства за свої кошти, які можуть потім в судовому порядку вирішувати це питання.
З огляду на це, перший віце-мер Віталій Луков, який був головуючим на сьогоднішньому засіданні, доручив надати на наступне засідання виконкому відповідну довідку з таких справ. При цьому, він припустив, що ці споруди прибираються в рамках видалення сміття з території міста.