В Миколаївській області знизилася захворюваність на туберкульоз

  • 12:55
  • 23.03.2025
tuberkuloz_1

Туберкульоз залишається серйозною загрозою для здоров’я, адже передається повітряно-крапельним шляхом і може мати тяжкі наслідки. Водночас рівень захворюваності на Миколаївщині у 2024 році знизився на 17% порівняно з минулим роком. Про це під час брифінгу повідомив директор обласного Центру контролю та профілактики хвороб Володимир Клочко.

Про це ідеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».

- За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна займала 4 місце по захворюваності на туберкульоз у 2023 році, підкреслюю, серед всіх країн Європи. У 2024 році у нас захворюваність в Миколаївській області була знижена на 17% стосовно 2023 року. Хоча, знову ж таки, нагадаю, що все ж таки 458 випадків було нами виявлено і зареєстровано. З них 8 — серед дітей.

Торік в Україні набув чинності «Закон про подолання туберкульозу». Це вперше на законодавчому рівні визначено комплексний підхід до боротьби з хворобою, відзначає посадовець. Відтепер до цього залучаються не лише медики, а й державні установи, бізнес і громадськість.

- У цьому законі вперше на законодавчому рівні закріплений багатогалузевий міжсекторальний механізм боротьби з туберкульозом, що залучає до процесу не лише систему охорони здоров’я, тобто медиків, а й міністерства, відомства, парламентарів, бізнес, громадськість і таке інше. У нас при ОВА теж створена координаційна рада, яка працює. І саме вона підкреслює те, що направлена на багатогалузеву і секторальну взаємодію, оскільки туди включені всі причетні до цієї соціальної проблеми керівники і напрямки.

Важливим аспектом профілактики залишається вакцинація, наголошує Володимир Клочко. Дітям щеплення роблять у перші 5 днів після народження.

- Національний календар щеплень передбачає вакцинацію дитини на 3-5 дні від її народження. Але ж одразу хочу сказати, що якщо з якихось причин це не відбулося, то до двох місяців рекомендовано заробити таку вакцину, зробити імунізацію БЦЖ вакциною вже за доглядом сімейного лікаря.

Вакцинація робиться один раз у житті та забезпечує високий рівень захисту. Якщо дитина не отримала щеплення вчасно, його можна зробити до 15 років після проби манту.

- Якщо дитина не отримала щеплення, у будь-якому віці до 15 років можна зробити це щеплення за результатами проби манту. Якщо вона буде негативна, тоді дитину необхідно щепити. Чому це відбувається? Тому що людина і дитина можуть інфікуватися у побуті, тобто не захворіти, але відпрацювати певний імунітет. Тому саме проба манту і ставиться для того, щоб визначити, необхідно робити це щеплення чи ні.

Директор установи рекомендує дорослим щорічно проходити флюорографію для раннього виявлення туберкульозу. Адже на початкових стадіях хвороба може протікати безсимптомно.

Новини

22 квітня 2025
21 квітня 2025