Здоров’я домашніх улюбленців безпосередньо залежить від якості харчування. Як і людям, собакам, котам та іншим тваринам важливо отримувати збалансований раціон, багатий на поживні речовини. Тому вибір якісного корму — це турбота не лише про зовнішній вигляд тварини, але й про її довголіття, активність та загальне самопочуття. У статті розповідаємо, чому варто обов'язково звертати увагу на склад продуктів під час вибору раціону для чотирилапого друга.
Чому склад корму має важливе значення
Раціон собаки або кота має відповідати фізіологічним потребам тварини, які залежать від віку, породи, активності та стану здоров’я. Головними складовими будь-якого корму є:
- білки — це основний будівельний матеріал для м’язів, шерсті, шкіри та внутрішніх органів, недостатня кількість якого може призвести до ослаблення імунної системи та загального виснаження організму;
- жири — джерело енергії, а також незамінних жирних кислот омега-3 та омега-6, які сприяють здоровій шкірі та блискучій шерсті;
- вуглеводи — забезпечують енергію для активних тварин, але їх надлишок може стати причиною ожиріння;
- вітаміни та мінерали — необхідні для підтримки імунітету, нормальної роботи внутрішніх органів та кісткової системи.
Саме тому, вибираючи певний корм, важливо передусім звертати увагу на склад інгредієнтів, а не на назву бренду чи рекламу продуктів.
Натуральність та якість інгредієнтів
Від якості інгредієнтів залежить, як організм тварини буде засвоювати їжу. Наприклад, дешеві корми часто містять субпродукти низької якості, які не несуть користі для здоров’я. Тоді як високоякісні бренди, такі як Brit, використовують м’ясо, рибу та інші інгредієнти преміумкласу, що забезпечує легке засвоєння їжі та мінімізує ризик харчових алергій. Тому корм Бріт для собак та котів має стабільно високий попит серед багатьох українців.
Потреби собак та котів різного віку
Також слід враховувати склад корму тому, що улюбленці різного віку потребують певного харчування: раціон цуценят і кошенят суттєво відрізняється від потреб дорослих та літніх тварин.
Малеча потребує продуктів із високим вмістом білків і жирів, оскільки малюки активно ростуть. У складі якісного корму мають бути також кальцій та фосфор для нормального розвитку кісток.
Дорослі тварини потребують меню зі збалансованим складом, який забезпечує достатній рівень енергії для активності та підтримку імунітету. Літні собаки й коти потребують менш калорійного корму, який має бути збагачений вітамінами, антиоксидантами, глюкозаміном і хондроїтином для підтримки суглобів.
Специфічні потреби тварин
Деякі улюбленці мають особливі потреби через породу, стан здоров’я або алергії. Наприклад, тваринам із чутливим травленням потрібен корм з обмеженою кількістю інгредієнтів. А для чотирилапих друзів, схильних до алергій, підходять продукти, які не містять злаків.