Кількість патронатних родин зросла: як на Миколаївщині допомагають дітям знайти родину

  • 10:53
  • 05.02.2025
new-38387

На Миколаївщині кількість патронатних родин за минулий рік зросла вдвічі. Такі дані озвучила начальниця служби у справах дітей Миколаївської обласної військової адміністрації Ірина Пономарьова. За її словами, це сталося завдяки проєкту від ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату»,  торік до неї долучилось 7 територіальних громад регіону.

Про це ідеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».

- У 2023 році у нас функціонувало 7 таких патронатних родин. На сьогодні, у 2024 році, вже створено ще додатково 8 родин і функціонує на території області 15 таких патронатних родин, в яких станом на 1 січня виховувалось 30 дітей, — зазначила Ірина Пономарьова.

У регіоні працюють три центри соціально-психологічної реабілітації, що допомагають дітям, позбавленим батьківського піклування. Два з них перебувають в евакуації, але продовжують свою діяльність.

- Всі ці заклади створюють належні умови для дітей, звісно, що надаються за потребами кожної дитини той комплекс послуг, який необхідний, і приймаються діти. В трьох центрах соціально-психологічної реабілітації протягом 2024 року перебувало 218 дітей. 56 з них повернуті в родини. Тобто була проведена відповідна робота з біологічними батьками і діти були повернуті до їх родини.

Також центри прихистили п’ятьох дітей із сусідньої Херсонщини. Важливим напрямком роботи минулого року стало надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок війни.

- Найбільше часу на сьогодні розглядаються ці справи, адже у нас майже вся область дітей є постраждалими, оскільки найбільшу частину часу вони відчувають вибухи, тривожність і, звісно, неприємні відчуття для себе. На території області вже мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів 21 504 дитини.

З них понад 6,5 тисяч мають статус внутрішньо переміщених осіб, ще 35 дітей – отримали поранення внаслідок війни. Сьогодні вони потребують підтримки особливо сильно, додає Ірина Пономарьова, саме тому область докладає усіх зусиль, щоб якнайбільше дітей знайшли родину.

- У нас є можливість, звісно, крім проходження таких навчань і також ознайомлення з цими дітьми, як через сайт Мінсоцполітики, так і, звісно, особисто в службі у справах дітей, районних адміністрацій і міських служб у справах дітей, а також обласної служби у справах дітей. На обліках служби справ дітей Миколаївщини перебуває на сьогодні 2384 дитини. Це на 162 дитини менше, ніж у 2023 році.

Завдяки злагодженій роботі відповідних органів минулого року в області усиновили 43 дитини. У службі у справах дітей наголошують, що завжди готові допомогти тим, хто хоче подарувати малечі люблячу родину.

- Ми готові розглянути цю можливість — надати вам, допомогти, зібрати пакет документів, підібрати дитину, вирішити питання навчання, і, звісно, що в подальшому організувати відповідний соціальний супровід і підтримку вашої родини. Адже підтримка в області в цьому році була дуже велика. Завдяки багатьом фондам, в тому числі фону Олени Зеленської, наші дитячі будинки сімейного типу, які мали відповідну потребу у своїх родинах отримали багато побутової техніки.

Тож якщо ви хочете всиновити дитину, звертайтеся до служби у справах дітей – такі установи працюють у кожній територіальній громаді області. Там вам нададуть усю необхідну інформацію та допоможуть пройти процедуру усиновлення.

Новини

5 лютого 2025
4 лютого 2025