Грошей в бюджеті немає: у Миколаєві не знають, що робитимуть із закритим майданчиком для опалого листя

  • 16:37
  • 19.01.2025
300164_678b8a87039344_97963548_1500

У Департаменті ЖКГ Миколаєва  вирішують, що робити із закритим майданчиком зі складування опалого листя, наразі у бюджеті немає грошей на догляд та розробку проєкту рекультивації.

Про це йдеться у відповіді Департаменту ЖКГ на інформаційний запит «МикВісті».

Майданчик для складування опалого листя розташований в глиняному кар’єрі біля міського цвинтаря поблизу села Мішково-Погорілове в Інгульському районі. Його експлуатували 11 років і у грудні минулого року закрили за рішенням виконавчого комітету.

Як повідомили у Департаменті ЖКГ, за всі ці роки туди вивезли 857 916,0 м3 листя з 900 000,00 м3 передбачених проєктом.

Хоч офіційно майданчик закрито, що робити з ним далі у Департаменті ЖКГ поки не знають. Вони звернулися до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Міністерства розвитку громад, щоб комунальникам  роз'яснили подальші кроки закриття майданчика. Але там їх направили у Державну екологічну інспекцію.

«У відповідь отримано рекомендації звернутися до Державної екологічної інспекції для проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) з метою визначення правильності дій щодо закриття майданчика», — йдеться у документі.

Крім того, на майданчику необхідно провести обвалування території (загромадження земляними валами території для захисту, — прим.), посадити зелені насадження, встановити огорожу, а також розробити проєкт рекультивації. Всі ці заходи включили до Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Миколаєва на 2025-2029  роки. Проте, у бюджеті міста на 2025 рік грошей на ці заходи немає.

Також у Миколаєві не реалізуються проєкти з перероблення опалого листя. За даними Департаменту ЖКХ, у місті встановлено лише чотири компостери в одному із парків.

«На початку 2022 року, КУ «Агенція розвитку Миколаєва» реалізовано пілотний проєкт зі встановлення на території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва чотирьох компостерів для переробки опалого листя, скошеної трави та органічних відходів на біогумус», — додали там.

Зазначимо, що в різних містах Україні вже є практика використання опалого листя. До прикладу у Львові  з листя виробляють біогаз, який потім використовується як екологічно чиста форма енергії. У травні 2022 року на Грибовицькому сміттєзвалищ і запустили біогазову електростанцію, яка викачує газ і перетворює його на електроенергію. 

Новини

20 січня 2025
19 січня 2025
18 січня 2025