На 87-му році життя відійшов у вічність Народний художник України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка — Михайло Іванович Озерний.
Про це повідомляє Миколаївська обласна організація Національної спілки художників України.
"Секретаріат Національної спілки хужожників України, миколаївська організація Національної спілки художників України із сумом повідомляє про важку втрату для нас всіх — 2 січня 2025 року на 87 році життя відійшов у вічність народний художник України, відомий живописець, добра і щира людина Михайло Іванович Озерний", - йдеться у повідомленні.
Прощання з художником відбудеться у виставковій залі МОО НСХУ (пр-т Центральний, 96, м. Миколаїв), у суботу 4 січня (субота) о 10.00.
Довідка:
Озерний Михайло Іванович народився 28 травня 1938 року в селі Василівка Лебединського району Сумської області. Ще з дитинства здобув славу художника серед односельчан, виконуючи різноманітні замовлення. Після проходження військової служби вступив до Косівського училища прикладного мистецтва, а після закінчення (1965) працював там викладачем. З 1969 до 1973 року працював головним художником Косівського художньо – виробничого комбінату Художнього фонду України. З 1969 до 1989 року був членом республіканської Художньої ради з монументального мистецтва. З 1973 року жив і працював у Миколаєві. Займав посаду головного художника міста Миколаєва і Миколаївського художньо – виробничого комбінату (1973-1986), у цей період також працював у Миколаївській обласній організації Національної спілки художників України.
Декоративні композиції, панно, рельєфи та скульптури у його виконанні достойно представлені не тільки у приватних та музейних зібраннях, вони стали надбанням міста та городян, прикрашаючи Миколаївську міську бібліотеку ім. М. Кропивницького (декоративна композиція «Джерело»), Дитяче містечко «Казка», Миколаївський академічний театр драми та музичної комедії (декоративне панно – майоліка «Вечорниці») та інші установи міста і області.
Живопис художника, пленерний, одночасно соковитий та м’який, вражає майстерною передачею стану природи. Пейзажі – це своєрідна лабораторія, в якій художник загострює своє мистецьке бачення, професійну майстерність. Колорит краєвидів наче надихає на плідну працю. Улюблені куточки, зображені художником, складають серії, серед яких – великий Очаківський цикл, твори, присвячені Слобожанщині, Седнєву, Карпатам та Криму. Велике місце в його творчості займає і мариністична тематика. Роботи знаходяться в багатьох музеях і приватних колекціях. Постійний учасник обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок, творчих пленумів.
Михайлу Озерному 1981 року за створення першого в Україні Музею суднобудування та флоту в місті Миколаєві була присуджена Державна премія ім. Т. Г. Шевченка. Нагороджений медаллю «Ветеран праці» (1984), почесною відзнакою «За багаторічну плідну працю в галузі культури» (1991), удостоєний званя «Городянин року” (2008) в номінації «Мистецтво». Заслужений діяч мистецтв України (2008), Народний художник України (2019), член Національної Спілки художників України (1967).