В Миколаєві провели безкоштовний воркшоп з анімування зображень на прикладі оцифрованих картин відомих художників з миколаївським фотографом та відеографом Євгеном Цимбалюком в межах проєкту «Цифрова колекція музею: Графіка».
Про це повідомляє Платформа MY ART.
Захід пройшов у приміщенні Миколаївському кризовому медіацентрі.
За словами тренера, всі анімовані відео – це послідовність 24 або 30 картинок на секунду. Тому учасникам важливо навчитись робити перший рухливий кадр й освоїти головні принципи анімації.
- Якщо взяти море Руфіна Судковського, то що з ним робити? Так, море може гойдатися, ще можна якийсь баркас пустити пливти по хвилях. І все. Але море чудове, воно в себе занурює. Проте для анімації там малувато об’єктів та деталей. Тобто треба для анімації підбирати вдалий контент. Тоді цей ефект буде працювати, - каже Євген Цимбалюк.
Для чистоти експерименту тренер обрав картини із чіткими контурами, а саме репродукції робіт бельгійський художника-сюрреаліста Рене Магрітта. Зокрема, учасники анімували його роботу «Мистецтво Життя».
- Будемо анімувати сюжети, які спонукають пожартувати і трохи пофантазувати. Якщо взяти картини імпресіоністів, то там багато нечітких ліній. Анімувати їх вам буде непросто, та і ми не маємо стільки часу. Тому беремо Магрітта, це те, що нам точно підійде. Тобто зараз для вас важливо мати чіткий контур, - додає тренер.
Захід пройшов за підтримки Українського культурного фонду.