Українські оборонні компанії нарікають на відсутність бронювання для працівників

  • 07:17
  • 31.10.2024

Засновник компанії «Балістика», яка виготовляє захисне військове спорядження, Олександр Довгий заявив, що підприємство досі не має права бронювати своїх військовозобов'язаних працівників.

Про це він повідомив у Facebook.

Він нарікає, що підприємство, продукцією якого користуються сотні тисяч захисників, не має підтримки, тоді як працівники «вторинних галузей — тарологи, сушисти й інші — отримують бронювання без особливих перешкод».

Олександр Довгий служить у ЗСУ з початку повномасштабного вторгнення. За його словами, на захист країни після отримання повісток стали також два топменеджери компанії, а нещодавно отримав повістку ще один працівник.

Він додав, що компанія чекає на рішення про бронювання від Міністерства оборони понад чотири місяці — ще з 24 червня. Хоча, відповідно до законодавства, відповідь мала бути надана протягом 10 днів. За його словами, «Балістика» відповідає всім критеріям бронювання.

«Ми не лише виробляємо спорядження для військових, але й активно допомагаємо Силам оборони. Наша допомога вже сягає близько 80 мільйонів гривень. У нас працює понад 100 співробітників, середня зарплата на підприємстві більш ніж у 1,5 раза перевищує середню по Україні, і ми регулярно сплачуємо податки. Лише за 9 місяців 2024 року до бюджету було перераховано 55 мільйонів гривень податків і зборів», — заявив Довгий.

У коментарях до допису ще низка працівників підприємств, які пов’язані з оборонно-промисловим комплексом, заявили про аналогічні проблеми з відсутністю бронювання для працівників. 

Серед них співзасновник «КРУК Індастріс» Максим Мураткін. Підприємство виготовляє деталі до стрілецької зброї. Також — Ігор Омельченко, засновник та власник ТОВ «ВМБ»,  що виробляє бронежилети, каски тощо.

Новини

31 жовтня 2024
30 жовтня 2024
29 жовтня 2024