На Миколаївщині з’явилися мобільні амбулаторії: які медичні послуги можна отримати

  • 12:55
  • 27.05.2024
839986

Селами Березнегуватської громади Миколаївської області від березня 2024 року курсує мобільний шпиталь. Це друга пересувна амбулаторія, що доставили до Миколаївщини благодійники. Шпиталь застосовують для надання первинної медичної допомоги, стоматологічних послуг, консультацій лікарів.

Про це пише «Суспільне».

Зі слів керівника гуманітарного штабу “Центру підтримки бізнесу та економічного розвитку” Артема Ващиленка, “Березнегуватська районна лікарня” була у пріоритеті щодо допомоги. Один із корпусів закладу був зруйнований внаслідок російських обстрілів.

– Для районних лікарень, на території яких сильно постраждали від російських обстрілів, були на лінії фронту або під окупацією, визначальним є доступ до невеличких громад. Враховуючи, що ФАПи зруйновані, брак фахівців, тому дійшли до розуміння, що концепцію мобільних амбулаторій треба розвивати та привезти такі засоби на Миколаївщину, зокрема на Березнегуватчину, — говорить Артем Ващиленко.

“Комплекс повністю обладнаний для повноцінної роботи: має генератор, медичне обладнання, включаючи стоматологічні набори, кардіомонітор, дефібрилятор, коагулятор, ларингоскоп тощо”, – додав він.

Головна лікарка КНП “Березнегуватська центральна районна лікарня” Вікторія Самойлова каже, 13 липня 2022 року російська ракета С-300 поцілила у корпус лікарні.

– Ми працювали в екстремальних умовах, але лікарня жодного дня не припиняла роботу. Одна з ракет влучила у поліклініку і було зруйновано третину приміщення, зазнали ушкоджень клінічна лабораторія, що єдина у громаді, стоматологічне відділення повністю знищене, адміністративний корпус, стерилізаційне, пральня. Але протягом доби ми відновили прийом наших пацієнтів. Крім стоматології, тому що важливе обладнання було знищене, — згадує жінка.

Шпиталь для надання невідкладної та планової меддопомоги до Березнегуватської лікарні привезли у грудні 2023 року, виїзди в села розпочали у березні 2024 року.

– Були технічні моменти, що наше бездоріжжя не дозволяє працювати, вагончик важкий. Почали з березня, коли нам дозволила погода. І був технічний момент: підготувати автомобіль, який його повезе, і причіпне, — сказала очільниця лікарні.

– Допомагали міжнародні організації більше терапії, первинної ланки, хірургічної допомоги, а стоматологія відійшла. Хоча у нас багато пацієнтів, які потребували цієї невідкладної допомоги. Цей кабінет ми використовуємо переважно для стоматологічної хірургічної допомоги. Але у шпиталю ширші можливості. Я пропонувала колегам сімейної медицини також користатись, — говорить Вікторія Самойлова.

Також лаборанти можуть робити забір біорідин, додає жінка. Крім того, можна консультувати й обстежувати пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями. У кабінеті можна перев’язувати травми, рани.

– Щоп’ятниці виїжджаємо в села і приймаємо пацієнтів. Попередньо інформуємо старост. Переважно це чотири віддалені села, до яких більш менш нормальна дорога, адже транспорт наш. В першу чергу виїжджають туди, де є амбулаторії, – сказала вона.

“Пересувний мобільний кабінет здивувало те, що половина обладнання у ньому українського виробництва, що дуже важливо, тому що воно сертифіковане в Україні, ми не боїмось і знаємо, як на ньому працювати”, — додала керівниця лікарні.

Бригади медиків Снігурівської лікарні виїжджають у села Снігурівської, Горохівської та Широківської громад області від жовтня 2023 року, говорить директор районного “Центру первинної медико-санітарної допомоги” Павло Соловйов.

“Мобільний шпиталь зробив уже 12 виїздів. У середньому було 26-30 пацієнтів, із них діти, яких щеплювали. Ми оглянули 384 пацієнта. Із них по хворобі — 302, решта 82 людини — профілактичні огляди і щеплення, як ковід так і згідно з календарем щеплень”, -додав він.

Станом на травень 2024 року кількість виїздів скоротили, каже керівник Снігурівського центру первинної медико-санітарної допомоги

Новини

23 червень 2024
22 червень 2024
21 червень 2024