МОН рекомендує закладам освіти розпочати навчальний рік у серпні і вчитися у суботу

  • 16:29
  • 21.05.2024
3371197

Міністерство освіти й науки України оприлюднило рекомендації до закладів освіти. Серед іншого, у відомстві рекомендують закладам вищої освіти та фахової передвищої освіти розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня, а суботу зробити робочім днем у теплі місяці року.

Це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів, окрім першокурсників.

Крім того, у відомстві пропонують у наступному навчальному році за потреби подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року — для всіх, окрім випускних курсів.

Також МОН рекомендувало з середини листопада 2024 року до середини березня 2025-го планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно, — продовжити заняття в дистанційному форматі.

У відомстві кажуть, що з огляду на останні атаки рф по критичній інфраструктурі України, прагнуть у такий спосіб підготувати заклади освіти до нового осінньо-зимового періоду та опалювального сезону.

Крім цього, Міносвіти також рекомендує закладам вищої освіти та фахової передвищої освіти:

  • провадити освітній процес у очному або змішаному форматах у приміщенні закладу освіти з урахуванням місткості укриттів;
  • у тилових регіонах забезпечити проведення освітнього процесу переважно в очному форматі з урахуванням безпеки учасників освітнього процесу;
  • у прифронтових і прикордонних областях, де існує ризик артилерійських та інших обстрілів, навчання проводити в укриттях. Або ж на базі інших закладів освіти в тилових регіонах у змішаному або (як виняток) дистанційному форматі;
  • передбачити справну роботу локальних систем оповіщення про «повітряну тривогу» в навчальних корпусах і гуртожитках закладів освіти.

Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти МОН рекомендує за можливості розпочати навчальний рік раніше 1 вересня для учнів П(ПТ)О другого і третього курсів.

Так само рекомендують вчитися по суботах у теплі місяці року і за потреби подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.

Навчання проводити в очному форматі лише за наявності укриттів. Якщо місць у сховищах недостатньо, навчання пропонують організувати позмінно.

Якщо виробничу практику неможливо організувати у звичайному режимі, у МОН рекомендують використовувати навчальні майстерні, лабораторії закладів П(ПТ)О, а якщо є потреба і можливості, забезпечити її проходження дистанційно.

Також незабаром мають оприлюднити рекомендації для шкіл.

Новини

23 червень 2024
22 червень 2024
21 червень 2024