На Миколаївщині планують об'єднання лікарень

  • 08:31
  • 19.04.2024
original-74-850x477

У понеділок, 15 квітня, у Миколаївській обласній раді провели засідання постійної депутатської комісії з питань соціальної політики, охорони здоров'я, материнства, дитинства, захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, гендерної рівності під головуванням депутатки облради Ірини Шабільянової.

Про це повідомили в облраді

Комісія розглянула питання реорганізації закладів охорони здоровʼя області. А саме питання стосувалися приєднання до обласної клінічної лікарні обласних стоматології, офтальмології, шкірно-венерологічного диспансеру, лікарні відновлення здоровʼя, до обласної дитячої лікарні будинку дитини, а також інфекційної лікарні та центру паліативної допомоги до фтизіопульманологічного центру. Окремим питанням було звернення трудового колективу стоматології до депутатів обласної ради.

«Засідання вийшло досить дискусійним, і я хочу пояснити важливий момент. Ці рішення не означають, що зазначені лікарні закриються, навпаки – це реорганізація, що необхідна для подальшого розвитку цих закладів. Медики закладів, що приєднають, продовжать працювати і допомагати людям за своїм профілем. Таке рішення про приєднання лікарні в якості структурного підрозділу дасть можливість отримати додаткові пакети від НСЗУ та в рази підвищить їхній коефіцієнт за рахунок збільшення потужностей закладу. А значить, це дозволить допомагати ще якісніше та ще більшій кількості людей», – зазначив Антон Табунщик.

Він також наголосив, що в перспективі, після завершення війни та створення госпітального округу, коли в НСЗУ або міжнародних партнерів поставатиме питання, куди направити медичне обладнання – у пріоритеті будуть саме надкластерні заклади. До того ж, приєднання стоматології до обласної клінічної лікарні дасть змогу надавати пільговим категоріями населення та ветеранам безкоштовно саме стоматологічні послуги, чого наразі немає.

«Наголошую, заклад НЕ закривається, він продовжить працювати на базі обласної лікарні», – додав він.

У результаті засідання члени комісії підтримали усі три питання для подальшого винесення на засідання сесії.

https://svidok.info/sites/default/files/437584163_753703830280923_318730691921460088_n.jpg>

Новини

25 травня 2024
24 травня 2024