Кримський політвʼязень Рефат Алімов вийшов на свободу після 8 років увʼязнення

  • 12:55
  • 18.04.2024

Засуджений на 8 років політвʼязень, кримський татарин Рефат Алімов, фігурант ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» вийшов на свободу.

Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв, передає правозахисна організація «Кримська солідарність».

– Зараз, в першу чергу, хочу побачити рідних і близьких. Дуже сильно сумував за ними. Відпочити нарешті, пройти лікування, огляд. А далі думаю влаштуватися на роботу. Бо останні вісім років мати одна тягнула завдяки нашому народу, допомагали їй, поки я був у вʼязниці. Зараз треба виходити й починати працювати. Допомагати іншим треба, хто опинився в такій ситуації, — зазначив Алімов, якого цитує «Суспільне».

Адвокат Семедляєв поїхав до міста Салават Республіки Башкортостан, щоб зустріти Алімова.

– Сьогодні вийшов черговий політвʼязень, наш друг, наш брат. Вісім років у застінках — звичайно, це великий термін. Звичайно, він пройшов це випробування гідно, і сьогодні ми його зустріли. Повеземо його додому, до Криму, до родичів і близьких. І сподіваюся, що найближчим часом і решта наших хлопців політвʼязнів також звільняться, — наголосив правозахисник.

Алімова заарештували 18 квітня 2016 року після обшуку в його будинку в селі Краснокамʼянка. Його справу обʼєднали зі справами Арсена Джеппарова, Мусліма Алієва, Енвера Бекірова, Еміра-Усеїна Куку і Вадима Сірука. Їх звинуватили у причетності до забороненої в росії ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір». Правозахисники назвали їх «ялтинська група» у справі «Хізб ут-Тахрір» — за географічним принципом.

12 листопада 2019 року в Ростові-на-Дону відбулося завершальне судове засідання щодо фігурантів справи, на якому їм ухвалили вироки. Засідання тривало всього 14 хвилин.

Усіх підсудних визнали винними. Рефату Алімову призначили вісім років з обмеженням волі на один рік, Мусліму Алієву — 19 років з обмеженням волі на один рік, Енверу Бекірову — 18 років з обмеженням волі на один рік, Вадиму Сіруку — 12 років з обмеженням волі на один рік, Арсену Джеппарову — сім років з обмеженням волі на один рік, Еміру-Усеїну Куку — 12 років з обмеженням свободи один рік.

Новини

26 травня 2024
25 травня 2024