Культура важлива під час війни: Миколаївщину відвідав т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України

  • 13:26
  • 12.04.2024

У середу, 10 квітня, Миколаївську область з робочим візитом відвідав тимчасово виконуючий обов’язків Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та директор департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій МКІП Діана Трима.

Разом із заступником начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Юрієм Гранатуровим, очільником Миколаївської обласної ради Антоном Табунщиком та начальником управління культури, національностей та релігій ОВА Оленою Буберенко було оглянуто обласні заклади культури та освіти, а також памʼятки архітектури та памʼятки національного значення регіону. Особливу увагу приділили тим будівлям, які зазнали пошкоджень внаслідок ворожої агресії.

Також, у рамках візиту, відбулася зустріч Ростислава Карандєєва з представниками культури Миколаївщини. Користуючись нагодою, Ростислав Карандєєв подарував Миколаївській обласній науковій універсальній бібліотеці кілька десятків книг, які видавалися за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Під час засідання присутні обговорили нагальні потреби та проблеми, з якими найчастіше стикаються представники культурної сфери Миколаївщини.

Ростислав Карандєєв зазначив, що наразі спланувати нові культурні проєкти можна лише на короткострокову перспективу. При чому, дуже важливо реалізовувати їх саме зараз, не чекаючи закінчення війни, оскільки вони можуть втратити свою актуальність.

«Культура важлива під час війни не менше, ніж ті напрями, які пов’язані з нашою обороноздатністю. Важливо, щоб сьогодні наші діти мали змогу набувати мистецьку освіту, адже наші воїни роблять усе можливе, аби захистити як народ України, так і його духовні цінності. У вас, як представників української культури, є важлива місія – доносити вагомість культурного розвитку країни до оточуючих, адже без культури не існує нації», – сказав він.

Також, за словами Ростислава Карандєєва, попри те, що обсяг фінансування сфери культури наразі обмежено, частину виділених коштів заплановано спрямувати на створення «Мистецького хабу» у підвальному приміщенні Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв.

Своєю чергою заступник начальника Миколаївської ОВА Юрій Гранатуров подякував Ростиславу Карандєєву за вже надану допомогу регіону у сфері реалізації культурних проєктів. Зокрема, за провадження на Миколаївщині проєкту «Велика реставрація», у межах якої було виділено цільові кошти на відновлення Миколаївської астрономічної обсерваторії, реставрацію Миколаївського академічного художнього драматичного театру тощо.

«Хочу подякувати усім присутнім за те міцне плече підтримки, яке ви нам підставляєте в цей складний час. Культурна спадщина Миколаївщини в надійних руках. Чекаємо, віримо та надіємося на найскорішу перемогу, а поки – працюємо далі», – додав Юрій Гранатуров.

Цього ж дня, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України зустрівся з представниками медіа Миколаївщини, які мали змогу отримати відповіді на актуальні питання у сфері культурного життя та розвитку регіону.

«Основним пріоритетом нашої роботи насьогодні є протидія дезінформації з-боку країни-агресора. Важливим є й інформаційна робота держави на деокупованих та прифронтових територіях. Ми розуміємо, що деякі процеси в інформаційній сфері варто удосконалити. Тому завжди відкриті до нових пропозицій як від представників медійної сфери, так і від звичайних читачів та слухачів новин», – підкреслив Ростислав Карандєєв.

Новини

26 травня 2024
25 травня 2024