Родина для кожної дитини: Миколаївщина долучилася до проєкту з підтримки сімейного патронату

  • 09:19
  • 12.04.2024
436328906_812198547608627_2457435304881601134_n

Сім громад Миколаївської області взяли участь у загальнонаціональному проєкті «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». Загалом він обʼєднав 184 громади з 21 області країни та має на меті забезпечити дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, можливість жити та виховуватися в сімейному середовищі.

У четвер, 11 квітня, до презентації нового проєкту долучилися заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександр Трайтлі, начальниця служби у справах дітей ОВА Ірина Пономарьова та директорка департаменту соціального захисту населення Оксана Єльчієва.

Олександр Трайтлі підкреслив важливість впровадження виховання, завдяки якому дитина перебуває у патронатній сім'ї до моменту, поки її біологічні батьки не подолають скруту або на час пошуку нової родини.

«Патронатне виховання — це тимчасова сім'я для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це шанс зберегти для них звичне середовище, адже вони залишаються у своїй громаді, ходять до тієї ж школи чи садка. Це надзвичайно важливо для їхнього психологічного стану та відчуття стабільності», – сказав він.

Більш детально про поточну ситуацію в області зі створення та функціонування патронатних сімей розповіла начальниця служби у справах дітей Миколаївської ОВА Ірина Пономарьова.

«До повномасштабного вторгнення на Миколаївщині функціонувало вісім патронатних вихователів. На жаль, війна змусила одну з них виїхати за межі області. Проте, ми маємо намір не лише відновити цю кількість, а й значно її збільшити», – повідомила вона.

Зокрема, у рамках проєкту до липня 2025 року громади-учасниці отримуватимуть матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку. Експерти та експертки проєкту проводитимуть навчання для підвищення професійної компетентності спеціалістів служб у справах дітей, фахівців з соціальної роботи, психологів, членів міждисциплінарних команд.

Зі свого боку радник начальника ОВА з питань захисту прав дітей Павло Шульга детально розповів про патронат як альтернативу інтернатним закладам.

Учасники презентації також мали можливість дізнатися про досвід Баштанської територіальної громади щодо розвитку патронатних сімей, особливості навчання кандидатів у патронатні вихователі та познайомитися з діючими патронатними вихователями.

Зазначимо, що захід зібрав представників громад, які подали заявку на участь у проєкті, керівників служб у справах дітей та центрів соціальних служб/центрів надання соціальних послуг територіальних громад, патронатних вихователів тощо.

Довідково. Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» виконується спільно Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine, Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою. України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Новини

25 травня 2024
24 травня 2024