Комітет ВР рекомендував перейменувати Первомайськ на Ольвіополь

  • 08:18
  • 11.04.2024
0effd7ca137e51fb800fb690ca6befe4.i1200x795x669

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту перейменувати місто Первомайськ на Миколаївщині на Ольвіополь.

Про це повідомила голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

Комітет підтримав зміну назв більше сотні сіл та селищ, 2 міст та 7 районів, які містили у своїй назві радянські та імперські ідеологічні елементи.

Також Первомайський район планують перейменувати в Ольвіопольський район.

Нагадаємо, що міськрада Первомайська не проголосувала за перейменування міста і питання вирішить парламент. Під час голосування в інтернеті варіант Ольвіополь став найпопулярнішим. Серед варіантів назв були: Богославськ, Ольвіополь, Богополь, Голта, Ольвія, Орлик. Наразі неможливо сказати, чи пройшло голосування без порушень, адже його проводили у мережах Facebook та Telegram.

Рішення комітету ВР викликало негативну реакцію в соцмережах з боку журналістів, військових та громадських діячів. Вони обурені, що замість радянської назви обрали російську імперську. 

Зазначимо, що назву Ольвіополь Первомайськ носив з 1781 до 1919 року. При цьому Ольвіополь не має жодного відношення до давньогрецького міста Ольвії, яке знаходилось на території сучасного Миколаївського району (біля села Парутине). Від Первомайська до Парутиного понад 200 кілометрів.

Зазначимо, що в 1676 році було засновано поселення Орлик, яке до середини наступного століття стало містечком (Орликівський шанець). Його в 1770 році перейменували в Катериненшанц, а потім в Ольвіополь в рамках російської імперської політики. Тоді містам на півдні України давали “грецькі” імена (Мелітополь, Овідіополь, Сімферополь).

Новини

25 травня 2024
24 травня 2024