WP: США попередили росію про теракт саме в Crocus City Hall за два тижні до нападу

  • 15:58
  • 03.04.2024

Влада США попереджала росію про можливий теракт у Crocus City Hall 6 березня, тобто за два тижні до нападу.

Про це пише The Washington Post з посиланням на джерела серед американських чиновників.

Високий рівень конкретики» підкреслює впевненість Вашингтону в тому, що теракт готувала саме «Ісламська держава»«Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за теракт під Москвою. Це прямо суперечить твердженням Москви про те, що попередження США були надто загальними й не містили конкретики. Ще це порушує нові питання, пишуть журналісти. Наприклад, чому російська влада не вжила більш рішучих заходів для захисту своїх громадян.

Інформація американської розвідки надійшла до Москви 6 березня — ще до того, як посольство США опублікувало попередження про можливі теракти в місцях скупчення людей і рекомендувало американцям у росії утриматися від відвідування масових заходів. WP уточнює, що США попереджали про два можливих місця для атаки — Crocus City Hall і московська синагога.

Уже 7 березня російська ФСБ заявила, що «запобігла нападу на синагогу в Москві». Цей напад нібито готували бойовики з угруповання «Вілаят Хорасан» — афганської філії «Ісламської держави». Пізніше саме це угруповання візьме на себе відповідальність за атаку на Crocus City Hall. У повідомленні ФСБ вказано, що бойовиків виявили в Калузькій області, ті чинили опір під час затримання і були вбиті.

Голова Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін заявив, що США передали надто загальну інформацію про можливі теракти в росії — це нібито не дало змоги до кінця виявити тих, хто брав участь у нападах. Ще раніше директор ФСБ Олександр Бортніков визнав, що спецслужби США попереджали Москву про загрозу теракту Він заявив, що інформація від американців була загальною — теракт планувався не на концерті, а під час псевдовиборів президента. Перед тим він взагалі бездоказово стверджував, що теракту сприяли українські, американські та британські спецслужби.

Вашингтон регулярно ділиться інформацією про можливі теракти з іншими країнами, але попередження про конкретні цілі чиновники та експерти називають незвичним — за їхніми словами, це може призвести до розкриття джерел розвідки США. Однак інформація про підготовку теракту в Москві вказувала на потенційну небезпеку для американців у росії.

Новини

16 квітня 2024