На Миколаївщині завершили досудове розслідування відносно колаборантки: їй загрожує 10 років

  • 21:15
  • 02.04.2024
433966543_732285539095765_1952691587003888925_n

Викрили протиправну діяльність псевдопосадовиці слідчі слідчого управління спільно із фахівцями відділу кримінального аналізу обласного главку поліції за оперативного супроводу УСБУ в Херсонській області за процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури.

У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що 56-річна жінка із початку окупації Херсонщини добровільно зайняла посаду керівника «Департамента молодежной политики, семьи и спорта военно-гражданской администрации Херсонской области» та згодом після реорганізації вказаного органу, з серпня минулого року, була призначена міністром «Министерства спорта Херсонской области».

Зловмисниця надавала безпосередню допомогу представникам держави-агресора у встановленні та підтриманні їх незаконної влади на тимчасово окупованій території, підтримувала працездатність «военно-гражданской администрации Херсонской области» по взаємодії з населенням, впливала на свідомість місцевих мешканців, формуючи у них ідеологію довіри до окупаційної влади рф.

Так, псевдопосадовиця розробляла та організовувала проєкти державних програм у сфері молодіжної політики, розвитку культури і спорту, організовувала спортивні заходи та здійснювала координацію діяльності державних закладів, які знаходились у віданні адміністрації окупаційної влади. У такий спосіб жінка переконувала мешканців окупованої території у втраті українською владою будь-якого контролю над територіями та створення у херсонців хибного уявлення незворотного і стабільного існування влади рф.

У кінці січня слідчі заочно повідомили фігурантці про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України «Колабораційна діяльність».

Нині слідчі закінчили розслідування та направили кримінальне провадження до прокуратури, яка скерувала обвинувальний акт до суду для розгляду по суті.

За скоєний злочин жінці загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Новини

19 квітня 2024
18 квітня 2024