Всі, хто отримав інвалідність з 2022 року, мають пройти переогляд

  • 14:27
  • 04.03.2024

Усі громадяни, які отримали II та III групи інвалідності з 2022 року, або були визнані обмежено придатними до військової служби, мають пройти переогляд у МСЕК чи ВЛК.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна заявив член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, нардеп “Слуги народу” Федір Веніславський.

– Ми сьогодні ухвалили рішення, що усі громадяни, які вперше отримали інвалідність (попередньо) II та III групи з початку широкомасштабної війни, або визнані обмежено придатними (у віці від 18 до 60 років) до військової служби, мають пройти переогляд відповідно у МСЕК чи ВЛК. Вони мають підтвердити свою придатність або непридатність до військової служби, – пояснив парламентар.

Проте, зазначив Веніславський, також звучали зауваження, що можуть бути випадки, коли особа з дитинства має інвалідність.

– І її точно не треба перевіряти знову, якщо вона, наприклад, глуха від народження. Але всі ці деталі ми вже будемо прописувати на етапі погодження поправок. Після 24 лютого 2022 року кількість людей з інвалідністю II та III групи дуже зросла. І є сумніви, чи всі з них отримали цю інвалідність у результаті реальних травм чи захворювань, – підсумував парламентар.  

Новини

16 квітня 2024