США вперше звинуватили російських солдатів у воєнних злочинах в Україні

  • 13:26
  • 07.12.2023
630_360_1522070878-4204-840x441-c-1

США звинувачують чотирьох російських солдатів у воєнних злочинах в Україні. Їх підозрюють у викраденні та катуванні американця, що жив в Україні.

Про це повідомляє CNN.

Це перший випадок, коли Міністерство юстиції США висунуло звинувачення за законом, що переслідує тих, хто скоює воєнні злочини проти американських громадян за кордоном.

Генеральний прокурор Меррік Гарланд назвав це «важливим кроком до відповідальності за незаконну війну в Україні».

Згідно з обвинуваченням, російські військові силою викрали американця з його дому в українському селі Милове, а потім били та катували його в російському військовому містечку, де у квітні 2022 року утримували протягом 10 днів. Викрадаючи чоловіка, російські солдати нібито роздягли його догола, звʼязали йому руки за спиною і били.

У полоні американця, ймовірно, катували четверо обвинувачених та інші спільники під час принаймні двох допитів. Вони роздягли вʼязня догола, жорстоко побили і сфотографували. Окупанти імітували страту бранця — змусивши його впасти на землю, приставивши пістолет до його потилиці, а потім випустивши кулю просто повз його голову. Американцю також погрожували сексуальним насильством і змушували його копати окопи.

За даними прокурора, двоє підсудних, звинувачених у воєнних злочинах проти американця в Україні, були командувачами збройних сил рф, а двоє інших — нижчого рангу.

В обвинувальному акті йдеться, що американець не воював у війні і перебував під захистом Женевської конвенції 1949 року. Імʼя потерпілого не називають.

Обвинувачені — Сурен Мкртчан, Дмитрій Буднік, Валерій і Назар Лну. Прізвище останніх пишуть, як Lnu і уточнюють, що точне прізвище невідомо. Цим людям висунули звинувачення за чотирма пунктами, зокрема за незаконне увʼязнення, змову з метою вчинення військових злочинів, нелюдське поводження та тортури.

Новини

5 березня 2024
4 березня 2024