Словацькі перевізники заявили, що знову блокуватимуть пункт пропуску з Україною

  • 07:30
  • 29.11.2023

У Спілці словацьких автоперевізників (UNAS) сказали, що заблокують прикордонний пункт пропуску з Україною «Вишне Немецьке —Ужгород», якщо у пошуках рішення щодо українських перевізників «не буде зрушень».

Про це йдеться в заяві UNAS.

Словацькі перевізники також заявили, що через блокаду на польсько-українському кордоні українські перевізники стали в'їжджати до Польщі через Словаччину. Унаслідок цього на польсько-словацькому кордоні створюються черги. Крім того, українські перевізники не повинні дотримуватись правил і норм, як перевізники з інших країн Європейського Союзу. 

«Ситуація вийшла з-під контролю», — кажуть у Спілці словацьких автоперевізників і закликають скликати нараду для обговорення подальших кроків. Інакше — з 1 грудня профспілка розпочне блокаду пункту пропуску «Вишне Немецьке —Ужгород» на кордоні з Україною. 

Тим часом в Асоціації автомобільних перевізників Словаччини ČESMAD Slovakia заявили, що не підтримають блокаду, яку організовує UNAS. Там зазначили, що «не розуміють логіки» блокувати одні пункти пропуску в бік України, якщо інші — в бік Європейського Союзу — залишаються відкритими. На думку асоціації, потрібні дії на рівні всього Європейського Союзу.

В організації додали, що представники транспортних компаній Словаччини направили спільний запит до Єврокомісії та міністрів національних урядів, а ČESMAD Slovakia звернулася до депутатів Європарламенту.

– Ці перелічені кроки є більш ефективним рішенням, ніж символічні удари по кордону Словаччини з Україною, — стверджує президент ČESMAD Slovakia.

Новини

1 березня 2024
29 лютого 2024