У Миколаєві діє програма безкоштовної заміни каналізаційних виходів

  • 13:56
  • 19.11.2023
4eb4fd9aba717654

У Миколаєві станом на 16 листопада працює програма безкоштовної заміни каналізаційних виходів для співвласників багатоквартирних будинків. Опція заміни водопроводу або стоків передбачена програмою не всюди.

Про це кореспондентам Суспільного повідомила експертка центру розвитку житлового фонду Миколаєва Тетяна Тимошина.

– Тільки для Миколаєва. Це було зафіксовано, що водогін був пошкоджений. Солона вода пущена в систему її руйнує. Систему каналізації та водопроводу, — говорить Тетяна Тимошина.

Зі слів експертки, в разі схвалення заявки від ОСББ роботи фінансуються у два етапи — 70 відсотків на початку і 30 відсотків після завершення всіх робіт.

ОСББ одного з будинків Миколаєва скористалось державною програмою "Віднови дім". В її рамках можна безкоштовно, не включаючи витрати на експертизи та обстеження, відремонтувати розбиті обстрілами дахи, вікна, каналізацію тощо.

– У цілому сума ремонту два мільйони сто тисяч гривень. Для ОСББ витрати були тільки на обстеження, експертизу, проєкт і технагляд. Це в нас загалом 57 тисяч. Усе це ми заплатили з нашого кошторису. Зі спільних грошей, — розповідає голова ОСББ Лариса Михайлова.

У будинку за адресою вулиця Паркова, 38 — вісім під’їздів. Зі 119 квартир каналізація зливається у вісім труб. Дві були замінені раніше, шість замінюють станом на 16 листопада.

Установка проколу ґрунту дозволяє без риття траншей прокласти нові каналізаційні труби від будинку до колодязя. У пробитий отвір вкладуть пластикову трубу діаметром 160 міліметрів.

– Ми заводимо піку в землю. У колодязі накручуємо розширювач, накручуємо різак. Розширюємо, руйнуємо трубу, витягуємо. Розширюємо отвір в землі й прокладаємо нову пластикову трубу більшого діаметра, — розповідає представник підрядної організації Євген Кузьменко.

Новини

2 грудня 2023
1 грудня 2023