Пентагон попередив Конгрес США про закінчення грошей на зброю для України

  • 18:36
  • 03.10.2023
4301add-gettyimages-1316669612

Пентагон попередив Конгрес США, що у нього закінчуються гроші на заміну зброї, яку США відправили в Україну. Поповнення деяких військ вже уповільнене.

Про це йдеться у листі контролера Міноборони країни Майкла Маккорда лідерам Палати представників та Сенату, який публікує Associated Press.

У листі міститься заклик до Конгресу поновити фінансування України. Конгрес запобіг закриттю роботи уряду, ухваливши на вихідних законопроєкт про короткострокове фінансування, але це припинило будь-яку допомогу Україні.

За словами Маккорда, із $25,9 млрд, виділених Конгресом на поповнення військових запасів США, які прямують в Україну, залишилося $1,6 млрд.

Йдеться про мільйони артилерійських снарядів та ракет, які необхідні для наступу Сил оборони. Також у Пентагону залишилося близько $5,4 млрд на постачання зброї та техніки зі своїх запасів.

Видання зазначає, що у США повністю закінчилося довгострокове фінансування Києва в рамках Ініціативи зі сприяння безпеці України, яка надає гроші для укладання контрактів на майбутнє озброєння.

– Ми вже були змушені уповільнити поповнення наших власних сил, щоб застрахуватися від невизначеного майбутнього фінансування. Нездатність своєчасно поповнити наші військові сили може завдати шкоди боєздатності наших Збройних сил, — заявив він.

Маккорд додав, що без додаткового фінансування США будуть змушені відкласти або скоротити передачу протиповітряної оборони, боєприпасів, безпілотників та іншої техніки.

Новини

10 грудня 2023
9 грудня 2023