На Херсонщині повністю знищена галузь птахівництва, – ОВА

  • 15:58
  • 03.10.2023
image-7

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну на Херсонщині галузь великої рогатої худоби знищена на 15 відсотків, свинарства на понад 80 відсотків, галузь птахівництва знищена повністю.

Про це повідомив у марафоні «Суспільне. Спротив» директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА Дмитро Юнусов.

За словами Юнусова, тваринництво на Херсонщині було передовою галуззю. 

Станом на 1 січня 2022 року в регіоні налічувалося майже 57 тисяч голів великої рогатої худоби, 49 тисяч голів свиней, голів птиці було понад 4 мільйони.

– Якщо до цього (повномасштабного вторгнення,- МОСТ) у нас було понад 10 племінних заводів, це вівчарство і рогата худоба, понад 16 племінних родових репродукторів — бджільництво, риба, свині, то наразі можемо сказати, що вже 5 племінних репродукторів знищені повністю. Якщо брати велику рогату худобу, то у нас залишилося 2 ферми з 5, тобто 3 ферми повністю знищені. Якщо брати свинарство, то теж у нас залишилося 2 свинокомплекси, які працюють, намагаються відновитися в тих умовах, в яких вони є, — говорить Дмитро Юнусов.

Зазначимо, що на правобережжі Херсонщини, за інформацією ОВА, налічується 520 тис. га сільгоспземель. З них станом на 2 жовтня офіційно розмінували 89 тис. га.

Новини

10 грудня 2023
9 грудня 2023