Справа геноциду: Україна чекає на розгляд її позову проти росії по суті

  • 16:29
  • 28.09.2023
гаага

Агент України в Міжнародному суді ООН Антон Кориневич заявив, що росія використала суд як майданчик для пропаганди, проте українська сторона сподівається, що в Гаазі ухвалять рішення і перейдуть до розгляду позову України проти росії по суті.

Про це повідомляє «Бабель»

– Саме суд має вирішити це питання і визначити, чи має він юрисдикцію у справі. Для нас важливо, що ми використовуємо цей суд як суд права. Ми аргументуємо міжнародним правом і фактами. Ми не використовуємо це як майданчик для політичних маніфестацій і для пропагандистських заяв, які робляться для того, щоб показати їх внутрішньому суспільству, — зазначив Кориневич.

За його словами, росія використала суд як пропагандистську платформу, і «сьогоднішній ко-агент України чудово про це згадав у своєму заключному слові».

Кориневич додав, що протягом двох тижнів українська сторона надала всю інформацію, яка потрібна суду для винесення рішення і переходу до стадії розгляду справи по суті.

– Ми будемо чекати на проголошення судових рішень і сподіваємося, що справа перейде до розгляду по суті. Ми вважаємо, що така велика зацікавленість держав [на стороні України виступили 32 держави], яка показала, що інтерпретація Конвенції про геноцид дійсно є питанням для міжнародної спільноти, і ми вважаємо, що це також є важливою особливістю цієї справи, — наголосив він.

Відповідаючи на запитання журналістів, коли саме можна чекати рішення суду, Кориневич сказав, що вдячний суду за прискорене правосуддя, яке той демонстрував.

– Тому ми сподіваємося, що суд не втратить швидкості в цій справі, розуміючи, що насправді це дуже важливо не тільки для України, але й для міжнародної спільноти, — заявив агент.

Україна подала позов проти рф у справі геноциду 26 лютого 2022 року, через два дні після початку повномасштабного вторгнення рф. Кремль звинувачував Київ у «геноциді» жителів Донбасу і використав це як підставу для вторгнення 24 лютого 2022 року.

Новини

10 грудня 2023
9 грудня 2023