Департамент ЖКГ Миколаєва: в бюджеті не буде грошей ні на дороги, ні на відновлення через втрату військового ПДФО

  • 08:18
  • 28.09.2023
829b8dd551a7c56f

Директор департаменту житлово-комунального господарства Дмитро Бездольний заявив, що ремонт укриттів, житлових будинків та доріг — пріоритетні питання пооб'єктного розпису бюджету на 2024 рік. Їх фінансування залежить від можливості виділення коштів з державного бюджету, оскільки бюджету міста не вистачатиме, через втрату військового ПДФО.

Про це він розповів у коментарі «НикВести».

Дмитро Бездольний підкреслив, що весь перелік необхідних робіт включається в пооб'єктний розпис бюджету, проте фінансування буде призначатися з урахуванням їх пріоритетності. Першочерговими напрямками стануть скління пошкоджених будинків та ремонт покрівель, а також ремонт укриттів та доріг.

— Ми в будь-якому разі будемо подавати повний пооб'єктний розпис бюджету Департаменту житлово-комунального господарства, тому поки що туди включаємо все, що необхідно робити — дороги і ремонт житлового фонду, укриття. Далі ми будемо розподіляти пріоритетність робіт по кожному відділу ЖКГ. Після чого будемо дивитись, які першочергові потреби ми зможемо покрити за рахунок дотаційних виділених коштів, оскільки внутрішнього бюджету міста нам ні на що не буде вистачати. Питання, що потребують нагального вирішення, звісно, будуть знаходитись зверху в пооб'єктному розписі бюджету, і вони будуть закриватись, – сказав він. 

За словами посадовця перший напрямок для виділення фінансування — скління пошкоджених будинків, ремонт покрівель. Другий напрямок — ремонт найпростіших укриттів. Третій включає продовження ремонту доріг.

— По-перше, у нас ще порядка 400 будинків потребують скління місць загального користування, це буде однозначно реалізовуватись. Тобто жилий сектор він в пріоритеті — ремонт покрівель, ліквідація наслідків. Ще важливий напрямок — ремонт укриттів. Наразі на департамент ЖКГ виділено близько 50 мільйонів гривень на ремонт укриттів. Наразі в роботі у нас близько 20 укриттів, також ми намагаємось спільно з ДСНС підбирати ще об'єкти та реалізовувати їх ремонт в цьому році, в наступному році ми також будемо продовжувати.  Знову ж таки напрямок доріг, я вважаю що їх потрібно також робити, тому я в будь-якому випадку буду пропонувати реалізацію цього, а там вже будемо дивитись на те, як нас будуть дотувати, що ми зможемо по факту зробити. Наприклад, в планах у нас якщо ви бачили тендер на проектування Херсонського шосе, одна з магістралей міста, по якій їздять як жителі міста, так і інші іногородні жителі знаходиться в дуже сумному стані і по стану дорожнього покриття та люків, тому зробити її дуже цілеспрямовано, – сказав Дмитро Бездольний.

Новини

10 грудня 2023
9 грудня 2023