Екскерівникам миколаївської «Зорі» - «Машпроект» вручили підозру за заволодіння ₴1,32 мільярди

  • 12:55
  • 27.09.2023
88917d0948144dd7a6c6f9fbe0ffdeb1.i999x999x670

Чотирьом екскерівникам державного підприємства «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» - «Машпроект» та директору приватної компанії-нерезидента 26 вересня оголосили про підозру у заволодінні у складі організованої групи коштами ДП на суму 62 мільйони доларів США (1,32 мільярди гривень за курсом НБУ на момент вчинення злочину).

Про це повідомили у НАБУ.

Дії всіх підозрюваних кваліфіковано за частиною 5 статтею 191 КК України. Двом із них, ексдиректору ДП та директору приватної компанії-нерезидента, також інкримінують частиною 3 статті 209 КК України.

Слідство встановило, що керівництво ДП «НВКГ «Зоря» - «Машпроект», яке експортувало продукцію власного виробництва за кордон, організувало схему заволодіння коштами держпідприємства. Для цього з компанією-нерезидентом уклали низку агентських угод, за якими вона нібито мала надавати послуги з пошуку та проведення переговорів з потенційними покупцями продукції держпідприємства щодо укладання з ними відповідних зовнішньоекономічних контрактів.

У результаті протягом 2013-2018 роках. на рахунки компанії-нерезидента держпідприємство безпідставно перерахувало 61,98 мільйони доларів США як оплату за удавані агентські послуги. Завдання ДП збитків на цю суму підтверджується висновком судової економічної експертизи. Надалі кошти легалізувались шляхом їх переведення на рахунки іноземних компаній, підконтрольних екскерівникам ДП.

Під час слідства з метою здобуття доказів протиправної діяльності учасників схеми НАБУ і САП скерували запити про міжнародну-правову допомогу до понад 20 іноземних юрисдикцій. Завдяки відомостям, отриманим від індійських компетентних органів, вдалося підтвердити факт фіктивності послуг, а інформація від Швейцарії та Латвії дозволила відстежити «відмивання» незаконно отриманих від ДП коштів у розмірі 795 тисяч доларів США та понад 222 тисячі євро. Міжнародне співробітництво у провадженні триває.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Встановлюються інші особи можливо причетні до вчинення цього злочину.


 

Новини

2 грудня 2023
1 грудня 2023