Переправляли чоловіків за кордон під виглядом волонтерів: на Київщині адвокатці та її спільникам оголосили підозру

  • 07:30
  • 27.09.2023
659b99b77fc3de58

На Київщині оголосили підозру адвокатці та двом співробітникам громадської організації, які, за даними слідства, під виглядом волонтерів переправляли військовозобов’язаних за кордон.

Про це повідомляється на сайті Офісу Генерального прокурора.

Правоохоронці з’ясували, що співзасновниця громадської організації, яка також є чинною адвокаткою, налагодила схему виїзду чоловіків призовного віку за кордон.

Для цього вона залучила двох співробітників організації. За даними слідства, підозрювані пропонували чоловікам виїхати за кордон як водіям, які перевозять гуманітарну допомогу або вантажі для потреб Збройних сил України.

За даними слідствами, до протиправної діяльності організаторка схеми залучила двох співробітників громадської організації

Вартість такої послуги становила від 900 до 4 000 доларів. Отримані кошти учасники схеми розподіляли між собою, зазначають правоохоронці.

Зараз слідство перевіряє причетність підозрюваних до організації незаконного перетину кордону понад 70 чоловіків, з яких 27 не повернулися на територію України.

Під час обшуків в офісі громадської організації та за місцями проживання підозрюваних правоохоронці вилучили бланки заяв від «волонтерів», документи, списки громадян із зазначенням суми сплачених коштів та інші речові докази.

Встановлюється повне коло учасників схеми. До суду скеровані клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Новини

2 грудня 2023
1 грудня 2023