Як часто потрібно займатися англійською, щоб вивчити її у дорослому віці

  • 14:03
  • 25.09.2023

Вирішивши розпочати вивчення англійської мови, практично кожен дорослий замислюється про те, як багато часу доведеться витратити на навчання. Варто бути реалістами та не ставити собі недосяжних цілей. Максимум, який можна отримати за один день - це алфавіт, правила читання і кілька базових фраз. За тиждень можна поповнити словниковий запас ще кількома словами та фразами, а також ознайомитися з граматикою початкового рівня. Уже через місяць можна буде вільно застосовувати отримані знання на практиці - привітатися, розповісти трохи про себе, взяти участь у нескладному діалозі. Але для того, щоб не просто вивчити мову, а й уміти володіти нею, потрібен систематичний підхід - мета, вмотивованість, регулярна практика. Для детальнішої інформації про можливу організацію такого навчання пропонуємо перейти за посиланням: englishprime.ua/uk/kursy-anglijskogo-dlya-vzroslyh/ а з цієї статті ви дізнаєтесь основні аспекти можливості швидкого і усішного  вивчення англійської мови у дорослому віці.

Курси англійської для дорослих

 

Від чого залежать терміни навчання?

За великим рахунком, відповідь тільки одна – терміни залежать від самого студента і того, скільки він готовий займатися англійською. Комусь достатньо декількох місяців, комусь потрібні роки. Але в основному все залежить від таких факторів:

  1. Мета і мотивація. Важливо усвідомлювати, для чого ведеться навчання. Якщо це швидкоплинне бажання, викликане прослуханою піснею, побаченим фільмом, культурою країни тощо, можна бути готовим до того, що результат не буде тривалим. Водночас пошук нової роботи, просування по кар'єрі або навіть повноцінний переїзд за кордон дасть значно більше шансів, що навчання буде доведено до кінця. Потрібно тільки визначитися з тим, навіщо вивчається мова і для чого вона буде використовуватися.
  2. Рівень, з якого все починається. Якщо англійська вивчалася в навчальному закладі раніше, тоді принаймні мінімальні базові знання вже є, і завдяки цьому рухатися далі буде набагато простіше. Навчання повністю з нуля потребує набагато більше сил і часу.
  3. Формат навчання. Бажано від самого початку визначитися, який формат уроків буде комфортнішим - вивчення англійської мови з викладачем чи самостійно, онлайн чи офлайн. Завдяки цьому навчання не буде тягарем, а заняття захочеться продовжувати.

Як часто потрібно займатися?

Насправді інтенсивність має значення – що частіше будуть заняття, то краще. Займаючись раз чи два на тиждень по одній годині, не варто чекати швидких результатів. Навіть за умови виконання домашніх завдань. Навчання в подібному темпі може зайняти кілька років. Якщо ж займатися тричі на тиждень по годині або навіть трохи менше, але щодня, серйозне просування буде помітно вже мінімум через 4 місяці. При цьому не виключаються систематичні повтори пройденого матеріалу, прослуховування навчальних каналів тощо.

Є різні способи обчислення часу, який потрібен на вивчення мови. У школах зосередженість йде на годинах, витрачених у класі, але ключове значення має час, який студент витратить на вивчення англійської мови вдома. Завдяки додатковим заняттям, досягти більшого прогресу вийде швидше.

На думку вчених із Кембриджа, швидкість освоєння нових навичок варіюється, залежно від поточних знань, завдяки двом основним чинникам:

  1. На початкових рівнях матеріал засвоюється краще. Наприклад, запам'ятовування сотні слів на рівні А1 краще вплине на здатність до спілкування, ніж сотня слів на рівні С1.
  2. На вищому рівні знання мови студент здатен проявляти власну ініціативу в подальшому розвитку розмовних навичок. Він здатен навчатися далі без сторонньої допомоги та почувається більш впевненим у спілкуванні зі співрозмовниками, що також допомагає поліпшити англійську.

На основі вищесказаного робиться висновок, що студенти початкових рівнів отримають більше прогресу, порівняно зі "старшими", навчаючись у класі. У той час як студентам з високим рівнем потрібно більше вчитися англійської мови самостійно, ніж під керівництвом викладача.

Ті ж кембриджські фахівці провели спеціальні розрахунки і з'ясували, що, займаючись з нуля, до рівня А1-А2 можна дійти за пів року, а якщо рухатися аж до С2, це може тривати близько 5 років, за умови, що англійській приділяється мінімум 4 години на тиждень. Усе тому що на вдосконалення своїх знань з кожним разом потрібно все більше часу.

6 порад, як вивчити англійську дорослому – INTBOARD

Чи можна прискорити навчання?

Ненабагато, але скоротити час навчання англійської дійсно можна. Наприклад, не варто:

  1. Вчити слова просто так. Потрібно запам'ятовувати їх у контексті - придумувати асоціації або речення з ними.
  2. Намагатися відразу зрозуміти кожне слово окремо. Правильніше розпізнати суть речення і загальний зміст. Важливо фокусуватися на фразі в цілому.
  3. Перекладати кожне слово рідною мовою. Більше користі буде, якщо навчитися думати англійською. Перекладаючи про себе слова під час живого діалогу, великий ризик втратити нитку розмови.

Ефективні способи отримання додаткового прогресу - читання, перегляд фільмів і прослуховування музики в оригіналі. Не можна також забувати про спілкування. Тільки достатньою мірою занурившись в англійську, можна навчитися впевнено нею користуватися. Крім того, важливо не переоцінювати себе і ставити реальні терміни досягнення мети.

Новини

7 грудня 2023
6 грудня 2023