Правозахисники документують використання росією голоду як зброї війни: Серед доказів те, що Миколаїв залишився без питної води

  • 12:55
  • 25.09.2023
4a0b5a89367591618263d20311537d6c.i999x999x670

Юристи-правозахисники та українські прокурори готуються подати до Міжнародного кримінального суду докази воєнних злочинів росії, які пов'язані з використанням голоду як зброї війни.

Про це повідомляє The Guardian.

Юсуф Хан, старший юрист юридичної фірми Global Rights Compliance, розповів, що «використання їжі як зброї відбувалося в три етапи».

На першому етапі окупанти взяли в облогу українські міста, через що постачання продовольства туди сильно ускладнились або припинились. Прокурори задокументували випадок загибелі 20 людей у Чернігові, які стояли в черзі за хлібом 16 березня 2022 року.

Слідчі також збирають дані щодо облоги Маріуполя. Постачання продовольства до міста було припинено, а окупанти заблокували виїзди з міста для людей, які опинились у пастці. 

Другий етап включає знищення запасів продовольства і води, а також джерел енергії по всій Україні під час бойових дій. Юристи нагадують, що росіяни знищували об'єкти, необхідні цивільним. Наприклад, Миколаїв залишився без питної води з початку великого вторгнення через захоплення окупантами насосної станції.

Третій етап — це спроби Москви припинити експорт українського продовольства. Росія атакувала порти та склади із зерном.

Частина зусиль юристів полягатиме в тому, щоб ідентифікувати злочинців, у тому числі чи вимагати висунути звинувачення Путіну, як це сталося в березні, коли МКС видав ордер на арешт президента за нагляд за «незаконною депортацією» українських дітей до Росії з окупованих територій. під час війни.

Подібне можна стверджувати щодо злочинів, пов’язаних із голодом, сказав Хан.

«Путін може нести відповідальність за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими та/або через інших», — стверджував він, а також за неспроможність здійснювати належний контроль над російськими військовими чи іншими особами, звинуваченими в конкретних кримінальних діях.

Юристи співпрацюють із фахівцями з розвідки відкритих джерел, щоб деталізувати приклади військових злочинів і взяти участь у картографічному аналізі збитків; зіставляти відповідні дані, наприклад кількість відхилених конвоїв допомоги; і вивчати заяви, зроблені Путіним та іншими лідерами, аж до місцевого рівня, коли вони прагнуть створити своє досьє.

Відмова мирним жителям у доступі до їжі неодноразово відбувалася під час конфлікту. Нещодавні приклади включають Сирію, де уряд Башара Асада звинуватили у застосуванні стратегії «стань на коліна або голодуй», щоб змусити опозицію підкоритися під час громадянської війни в країні, а також у Тіграї, Ефіопія, де, за оцінками, 2 мільйони людей страждають від нестачі. продуктів харчування з 2020 року внаслідок урядової блокади повстанської провінції.

Новини

7 грудня 2023
6 грудня 2023