Капсула NASA зі зразком астероїда повернулася на Землю

  • 07:17
  • 25.09.2023

Зонд OSIRIS-REx NASA зі зразком астероїда Бенну приземлився на військовому полігоні для випробувань і тренувань у штаті Юта. Це вперше, коли Сполучені Штати доставили каміння та пил з астероїда на Землю.

Про це йдеться на сайті NASA.

Зазначається, що спеціаліст із боєприпасів ВПС США був першою людиною, яка прибула на місце. Його завданням було виявити й очистити територію навколо капсули від можливих боєприпасів, що залишилися після військових навчань.

Він також позначив безпечний шлях підходу маленькими прапорцями для членів команди NASA, які працюватимуть із капсулою та навколо неї.

Наступною до капсули підійшла інженерка компанії Lockheed Martin, яка оглянула її стан і виміряла рівень газу навколо капсули. Жінка надягла термостійкі рукавички на той випадок, якби капсула досі залишалася гарячою від взаємодії з атмосферою, і протигаз, якщо батарея капсули була пошкоджена та виділила шкідливі гази, як-от діоксид сірки.

Щоб захистити зразок від можливого забруднення, інженери Lockheed Martin закріпили кришки над вентиляційними отворами капсули, призначені для пропускання повітря через фільтр, щоб регулювати тиск усередині неї під час подорожі до космосу й назад через земну атмосферу. Інженерка також накрила бак, де зберігалися парашути.

Далі зонд перевезли на військову базу.

Новини

7 грудня 2023
6 грудня 2023