Чоловік, який у Лимані розкидав саморізи для сповільнення колон ЗСУ, отримав 15 років тюрми

  • 11:34
  • 19.09.2023

Суд призначив 15 років ув'язнення російському інформатору з Донеччини, який розвідував місця базування Сил оборони України, а також розсипав саморізи, щоб завадити переміщенню українських колон на передову.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Засудженим є місцевий житель, якого російські окупанти дистанційно залучили до співпраці.

Слідство встановило, що за вказівкою росіян він намагався ускладнити пересування підрозділів Збройних сил України під час боїв за Лиман. Для цього чоловік приховано розкидав саморізи на дорогах міста, якими рухались колони автомобілів українських захисників.

Крім того, зловмисник збирав розвіддані про дислокацію блокпостів Сил оборони та об’єктів «Укрзалізниці». Отриману інформацію він передавав своєму «зв’язковому» — навіднику танкової роти російської тактичної групи «Купол», із яким раніше навчався у школі. Зв’язок вони підтримували через соцмережу «Одноклассники».

Контррозвідники СБУ затримали фігуранта в Лимані під час стабілізаційних заходів на початку червня цього року. Під час обшуку в нього вилучили мобільний телефон, який він використовував у підривній діяльності на користь рф.

Зрештою суд на підставі зібраних доказів визнав чоловіка винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) та призначив йому 15 років позбавлення волі.

Новини

25 вересня 2023
24 вересня 2023