Питання розмінування Миколаївщини: область відвідали предаставники європейської організації

  • 12:55
  • 18.09.2023

У суботу, 16 вересня, відбулась офіційна зустріч першого заступника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгія Решетілова, начальника Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Миколи Панасенка з представниками Генерального Директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення (ЕСНО). У зустрічі також брали участь основні міжнародні партнери, які співпрацюють з ДСНС у даному секторі - Данська Рада з питань розмінування, HALO Trust, а також DanChurchAID.

 

Метою зустрічі стало ознайомлення директора ЕСНО пана Андреаса Папаконстантину зі складностями розмінування територій Миколаївщини для розуміння, які саме потреби є на сьогодні та яку допомогу необхідно надавати.

 

Так, Георгій Решетілов доповів, що підрозділи Головне управління ДСНС України у Миколаївській області, а також зведені загони з інших областей України, щоденно працюють над виконанням поставленої задачі щодо розмінування всієї області.

– На сьогодні важко говорити про темпи розмінування усіх території в межах Миколаївської області, адже є певні фактори, які впливають на цей процес. По-перше, слід враховувати щільність замінованості нашого регіону. Для приведення в безпечний стан усіх цих територій потрібно залучення фахівців та сучасної спеціальної техніки. По-друге, слід брати до уваги те, що частина населених пунктів досі залишається під окупацією російських військ. Мова йде про Кінбурнський півострів, розмінування територій в даній місцевості зможемо розпочати одразу після звільнення її від російських загарбників. Тут вже буде більш актуальним не тільки наземне розмінування, а й підводне. Це ж стосується і територій Очаківщини, - зазначив Георгій Решетілов.

Також перший заступник начальника Миколаївської ОВА повідомив, що наразі в області на озброєнні роботизована техніка як для розмінування суходолу, так і для обстеження та виявлення боєприпасів у водних акваторіях. Використання саме роботизованої техніки суттєво пришвидшують розмінування, тому збільшення її кількості в оперативному розрахунку могло б вплинути на темпи.

Окрім цього, Георгій Решетілов поінформував, що на сьогодні достатня кількість фахівців повністю укомплектовані захисним одягом та необхідних оснащенням, а ось поповнення та підсилення Гарнізону спеціальною роботизованою технікою — питання, яке завжди на часі.

– Адже це не лише про швидкість, а це ще й про безпеку для наших піротехніків, які можуть працювати над розмінуванням не в безпосередній близькості із вибухонебезпечними предметами, а з певної відстані, - зазначив він.

Окремим питанням розглянуто необхідність в допомозі облаштування та будівництві укриттів.

Новини

27 вересня 2023
26 вересня 2023