У Миколаєві волонтери влаштовують аукціони з продажу російських трофеїв

  • 09:52
  • 03.06.2023
4f14038d54180ceb

Уламки гвинтокрила, тубуси з протитанкових ракетних комплексів, форма та амуніція армії РФ. В Миколаєві волонтери на очних аукціонах продають передані українськими військовими речі з поля боя та деокупованих населених пунктів. Гроші від продажу спрямовують на допомогу Силам оборони. Започаткували аукціони кілька місяців тому і вже придбали обладнання та амуніцію для українських військових.

Про це кореспондентам Суспільного розповів організатор аукціонів Володимир Алексеєв.

За словами Володимира Алексеєва, ідея робити з трофеїв лоти виникла на одному із заходів: глядач побачив на сцені військову атрибутику та попросив продати. Відтоді на концерти, виставки або інші заходи волонтери беруть кілька речей, що привезли військові.

– Це дуже цікава річ, важка. Від С-300. Минулого тижня збита над Херсонщиною. І навіть з ємністю для заряду. Шматок гвинтокрила, бронік. Що там Всеволожськ, Ленінградська 14\1. Туба теж російські, — говорить організатор аукціонів.

Ці лоти будуть продавати третього червня під час концерту.

Володимир показує дрон, що відправлять на передові позиції українських бійців. За словами чоловіка, частину грошей на нього зібрали на аукціонах.

– Є "Мавіки" треті — для розвідки, є "Мавіки" треті — для скидів. Ось цей піде для скидів по російськиї військових. Були розбиті, розтрощені, якісь речі відпрацьовані військовими. Ми перетворюємо в таку корисну річ, — розповів пан Володимир.

Чоловік розповідає про найдорожчий лот, який вдалось продати.

– 20 тисяч гривень і це була туба від Excalibur. Ну ось так. Велика штука зелена, — сказав Володимир Алексеєв.

Частину трофейних речей залишають в своєму міні-музеї, розповідає керівник громадської організації "ДОФ" Михайло Фатєєв. Серед експонатів можна побачити парашути від російських авіабомб, уламок дрона-камікадзе, сухпаї, горілку тощо.

– Оце рація зв’язку, як би російська. "Аналогов нет", як то кажуть. На одному із наших заходів, просто ми робимо паузу і оголошуємо, що от зараз буде аукціон. І всі охочі на добровільній основі роблять свої внески, – говорить керівник ГО "ДОФ".

Зі слів Володимира Алексеєва, кілька днів тому відбувся збір на рюкзаки для військовослужбовців 79-ї окремої десантно-штурмової бригади.

– Там було 10 тисяч гривень. Є маленькі збори по три–чотири тисячі гривень. Є великі — 60 тисяч гривень. І все це робиться, не повністю, але в тому числі з аукціону збитої техніки, – наголосив організатор продажу.

Окремий стенд – це шеврони на знак подяки від підрозділів Сил оборони.

Скільки всього вдалося зібрати грошей саме на аукціонах, волонтери не підраховували. До збору на заявки від певного підрозділу ЗСУ або окремої людини також залучають донати, допомогу спонсорів тощо.

Новини

25 вересня 2023
24 вересня 2023