Розвідка США вважає, що за атакою безпілотників на Кремль може стояти Україна — ЗМІ

  • 16:29
  • 25.05.2023
65504326_605

Американська розвідка не знає достеменно, хто здійснив атаку безпілотників на Кремль на початку цього місяця, але припускає, що це частина таємних операцій, організованих українськими спецслужбами.

Про це пишуть The New York Times з посиланням на джерела, знайомі з американськими розвідданими.

Розвідка США перехопила розмови деяких українських військових та розвідників, які припускали, що операцію проводили Сили спеціальних операцій, зазначають джерела.

Ці розмови українців, а також перехоплені розмови російських посадовців, які звинувачують Україну в нападі та цікавляться, як це могло статися, змусили розвідників США розглянути можливість того, що за інцидентом 3 травня стоїть українська сторона.

Однак США досі не змогли дійти остаточного висновку щодо відповідальних, і лише з низьким ступенем впевненості припускають, що за інцидентом могла стояти українська група.

Представники США також вважають малоймовірним, що високопосадовці українського уряду, включно з президентом Володимиром Зеленським, віддали наказ про атаку або знали про неї заздалегідь.

В останніх звітах розвідки США йдеться про те, що російські посадовці як приватно, так і публічно припускали, що за атакою стоїть Україна, що спонукало американців вважати, що інцидент, імовірно, не був «операцією під фальшивим прапором», яка мала на меті дати росії привід для подальшої ескалації війни проти України.

кремль також вніс деякі зміни у внутрішню безпеку після атаки, повідомило джерело, знайоме з розвідкою, відмовившись вдаватися в подробиці. Речник кремля дмитро пєсков після інциденту публічно заявив, що протиповітряна оборона міста буде посилена.

Новини

4 червень 2023
3 червень 2023
2 червень 2023