У центрі Кишинева на масовому мітингу з підтримки євроінтеграції зібрались понад 75 000 людей

  • 11:21
  • 22.05.2023
180281-1_large

Сьогодні, 21 травня, в центрі Кишинева відбулися Великі європейські збори, оголошені президенткою Маєю Санду. Перед присутніми виступила сама очільниця держави, а також голова Європарламенту Роберта Метсола, яка прибула до Молдови спеціально для цього.

Про це повідомляє молдавське видання Point, а також прессекретар Генінспекторату поліції Діана Фетко для видання Newsmaker.

Поліція Молдови повідомила, що у Великих Європейських зборах, які відбулися в центрі Кишинева 21 травня, узяли участь від 75 до 80 тисяч осіб.

Зазначається, що правоохоронці, які забезпечували порядок на заході, не зареєстрували жодного інциденту. Правоохоронці також подякували учасникам мітингу за співпрацю з органами правопорядку.

Згідно з інформацією ЗМІ, частину промови, в якій Санду заявила про підтримку і солідарність з народом України, вона виголосила українською мовою.

Учасники зборів ухвалили резолюцію на підтримку європейської інтеграції Молдови. У документі наголошується, що Молдова прагне стати повноправною частиною Євросоюзу, який може гарантувати стабільність і дасть змогу реалізувати свій потенціал. Учасники зборів також закликали всі політичні сили країни підтримати європейський курс країни. Для цього, на думку мітингувальників, необхідно прописати в Конституції Молдови її мету вступити в ЄС, забезпечити якнайшвидший початок переговорів про вступ до союзу, а також підтримати зміцнення держструктур для досягнення цієї мети.

 

Новини

2 червень 2023
1 червень 2023