Мобілізації жінок та повісток через «Дію» не буде — Ганна Маляр

  • 07:17
  • 21.03.2023
74457dd43e1ca74c5e9881e12ce6230d443e6c88

Міноборони не збирається видавати повістки через «Дію», а жінок, навіть медиків, мобілізують лише за їхньою згодою.

Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, назвавши такі чутки фейками, що створює російська пропаганда.

– Постійно шириться інформація, що нібито через «Дію» будуть видавати повістки. Наразі повістки через «Дію» не видають. І питання це не опрацьовується, — зазначила Маляр.

Крім того, вона пояснила, що ситуації, коли військовозобов’язана жінка отримує повістку означають лише необхідність уточнення даних. Про примусово мобілізацію мова не йде.

–У нас не мобілізовують жінок без їхньої згоди, навіть медиків. І не направляють без їхньої згоди на передній край. Якщо військовозобов’язана жінка отримує повістку — це для уточнення даних. Бо вони, згідно з законом, повинні це робити щоп’ять років, — пояснила заступниця міністра оборони.

Ще один російський наратив, що мобілізованих одразу без підготовки відправляють в Бахмут.

– Насправді, мобілізованих, які не проходили військової служби, направляють до навчальних центрів. Через масштабну війну підготовка рядового й сержантського складу відбувається за скороченими термінами, але без зниження якості навчання. Якщо вас без навичок володіння зброєю та підготовки направили на передній край, ви маєте повідомити про це на телефони гарячої лінії.

Новини

27 травня 2023
26 травня 2023