МЗС відреагувало на приїзд путіна до Криму: «Звільнення всіх територій — лише справа часу»

  • 12:35
  • 19.03.2023

Міністерство закордонних справ України до дев'ятих роковин проведення незаконного «референдуму» в Криму та окупації півострова зазначило, що звільнення усіх тимчасово окупованих територій України — лише справа часу.

Про це йдеться у заяві МЗС.

– Повідомляється, що до тимчасово окупованого Криму сьогодні приїхав президент росії володимир путін, який розшукується міжнародним правосуддям за скоєння воєнних злочинів. Уже 9 років поспіль Кримський півострів потерпає від злочинного режиму кремля, який перетворив його на військовий форпост, зону несвободи та утисків, агресії й терору проти всього і всіх, хто знайшов у собі сміливість чинити опір і відстоювати свої демократичні права та цінності, — зазначає міністерство.

Там нагадали, що 16 березня 2014 року росія провела фейковий «референдум про статус Криму», а 18 березня були підписані так звані «угоди про приєднання Криму до російської федерації».

– Це зрежисоване Кремлем "дійство" під прицілом автоматів суперечило Конституції та законам України, грубо порушило норми міжнародного права й не було визнано міжнародною спільнотою, — наголосили в МЗС.

Міністерство додало, що у вересні 2022 року росія «як під кальку повторила цей трюк» на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей України. Але це не має жодних наслідків для адміністративно-територіального устрою та міжнародно визнаних кордонів України. А більшість територій, де були проведені «референдуми» у 2022 році, уже звільнені.

– Звільнення усіх інших тимчасово окупованих територій теж обов'язково відбудеться. Це лише справа часу, — наголосили в МЗС.

Новини

23 березня 2023
22 березня 2023