В Офісі президента пропонуть заборонити купівлю сигарет та алкоголю готівкою

  • 12:20
  • 25.01.2023
74_main

Офіс президента пропонує заборонити купівлю сигарет та алкоголю за готівку. Про це йдеться у заяві заступника керівника ОП Ростислава Шурми на брифінгу у вівторок, 24 січня.

За його словами, акцизний податок може стати одним із компенсаторів для майбутньої податкової реформи в Україні, яку лобіює ВП.

– Ми розглядаємо підвищення оподаткування шкідливого споживання. Це тютюн, алкоголь та викопне паливо. У рамках реформи ми приводитимемо ставки податків до середньоєвропейських рівнів, - пояснив чиновник.

Водночас підвищення акцизів доведеться проводити в комплексі з покращенням адміністрування податків.

– Ми плануємо дві фундаментальні зміни. Перша - це електронний акциз. Не допотопні акцизні марки, які клеяться на пачки, а унікальний QR-код... Другий концепт ми ще обговорюємо, рішення не ухвалили. Але щоб ця система запрацювала, нам потрібно перекласти розрахунки за підакцизні товари виключно у безготівковий формат, тобто на оплату карткою, - додав він.

За словами Шурми, такий формат де-факто вже вдалося випробувати під час паливної кризи навесні 2022 року.

– Всі постачальники палива перевели клієнтів на оплати картками та на оплати через додаток. Думаю, дискомфорт тривав тиждень-два. Далі всі адаптувалися. Це дозволило обілити оборот палива. Я впевнений, що це ж станеться з тютюном та алкоголем, - додав він.

Новини

29 січня 2023
28 січня 2023
27 січня 2023