Російське вторгнення в Україну викликало голод 40 млн осіб

  • 10:54
  • 06.08.2022

Вторгнення Росії в Україну призвело до того, що 40 млн осіб позбулися продовольчої безпеки. Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що найбільше постраждають країни Африки на південь від Сахари.

Про це повідомляє Reuters.

За її словами, в той час як енергія, зміна клімату, пандемія і конфлікти є основними причинами глобальних проблем з постачанням продовольства, «найбільш підступним джерелом» є голод, навмисно використовуваний в якості зброї війни.

– Росія систематично захоплює деякі з найпродуктивніших сільськогосподарських угідь України, псуючи поля мінами і бомбами, - сказала Томас-Грінфілд.

Москва заперечує свою причетність до продовольчої кризи і звинувачує західні санкції в уповільненні експорту продовольства і добрив.

Томас-Грінфілд в п'ятницю спростував це твердження, замість цього заявивши, що Росія навмисно зробила кроки, щоб порушити глобальні ланцюжки поставок продовольства, звинувачуючи при цьому Захід.

– Ми не бачимо ознак того, що Росія прийме дипломатичне рішення, – сказала вона.

Сполучені Штати виділили 4,5 млрд доларів на продовольчу безпеку на саміті G7, з яких вони внесли 2,76 млрд доларів. Томас-Грінфілд додала, що США також планують виділити 150 млн доларів у вигляді нової гуманітарної допомоги Африці в очікуванні схвалення Конгресу.

Нагадаємо, через війну в Україні економіка світу втратить $1 трлн.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

10 серпня 2022
9 серпня 2022